Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[01-10-2018] SUKCES DRUŻYN OSP NADOLE I OPALINO

 

Historycznym sukcesem strażaków – ochotników z terenu Gminy Gniewino zakończyły się rozegrane w minioną niedzielę 23 września br. na stadionie „Arena Mistrzów” w Gniewinie V Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze drużyn OSP województwa pomorskiego. OSP Nadole w stawce siedemnastu drużyn męskich zajęła II miejsce, podobnie jak OSP Opalino w stawce 14 drużyn kobiecych.

 

 

Zawody rozpoczęły się uroczystą paradą drużyn OSP wokół stadionu prowadzoną przez Gminną Orkiestrę Dętą pod batutą Waldemara Szczypiora, odegraniem „Mazurka Dąbrowskiego", wciągnięciem flagi na maszt oraz złożeniem meldunku Komendantowi Wojewódzkiemu PSP nadbryg. Tomaszowi Komoszyńskiemu o gotowości do rywalizacji.

Same zmagania rozpoczął pokaz musztry, który jednak nie był wliczany do klasyfikacji generalnej zawodów. Następnie rozpoczęły się dwie najważniejsze konkurencje: sztafeta pożarnicza i ćwiczenie bojowe. W tym miejscu warto dodać, iż zawody przeprowadzone zostały w bardzo niekorzystnych warunkach atmosferycznych tzn. przy padającym deszczu oraz silnie wiejącym wietrze, co z pewnością niekorzystnie odbiło się na osiągniętych przez drużyny wynikach.

Ale już pierwsza konkurencja, tj. sztafeta pożarnicza pokazała, że rywalizacja będzie bardzo zacięta.

Ostatecznie, po kilkugodzinnych zmaganiach ustalono wyniki zawodów.

Bardzo dobrze spisały się drużyny z terenu Gminy Gniewino reprezentujące powiat wejherowski w kategorii mężczyzn i kobiet.

Drużyna z OSP w Nadolu w składzie: Bartłomiej Kafka, Maciej Kamiński, Rafał Kamiński, Maciej Konstanski, Łukasz Ladach, Michał Pieniążek, Kacper Szykut, Przemysław Wroński i Michał Ziera, wśród 17 konkurujących zespołów wywalczyła II miejsce, ustępując tylko drużynie OSP Korzybie (pow. słupski, gm. Kępice).

Druhny z OSP w Opalinie w składzie: Magdalena Bonk, Teresa Nazarow, Monika Marczykowska, Lucyna Zapalska, Anna Szymikowska - Romejko, Paulina Juszczak, Weronika Malwinowicz, Zuzanna Reck i Magdalena Pestilenc (zawodniczka rezerwowa), które wśród 14 zespołów wywalczyły również II miejsce, rywalizowały równie udanie ustępując jedynie drużynie z OSP w Karlikowie (pow. pucki, gm. Krokowa).

Strażackie zmagania, mimo niesprzyjającej pogody, z uwagą obserwowali m.in. prezes OW ZOSP RP Zygmunt Tomczonek, starosta wejherowski Gabriela Lisius, oraz wójtowie gmin: Zbigniew Walczak z Gniewina i Adam Śliwicki z Krokowej.

Wojewódzkie Zawody Sportowo -Pożarnicze drużyn OSP odbywają się co 4 lata. Dodajmy, że w poprzednich, reprezentujący wejherowski powiat druhowie z OSP w Nadolu zajęli VI lokatę. Jak widać, poczynili duże postępy od tamtego czasu, co zresztą przekłada się także na ich „zwykłą", codzienną działalność dla dobra gminnej społeczności.

(MOD)

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   14 °C
Ciśnienie:   1000 hPa
Wiatr:   3 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji