Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[02-10-2018] Smakowicie, kolorowo i oryginalnie

 

finał V edycji konkursu „Bursztynówka”

 

 

Smakowicie, kolorowo i oryginalnie - tak można w wielkim skrócie można podsumować finał V edycji konkursu „Bursztynówka", który odbył się 28 września 2018 r. w Hotelu Victoria w Bolszewie.

W tym roku do konkursu zgłoszono 14 projektów: 9 w kategorii najlepszy produkt rękodzielniczy i 5 w kategorii najlepszy produkt regionalny. Tym razem swoimi talentami kulinarnymi i rękodzielniczymi pochwala się lokalni twórcy z gmin Gniewino i Wejherowo. Wśród zgłoszonych prac znalazły się m.in. obrazy olejne i wyszywane, drewniana figura, serwetka wykonana techniką koronkową oraz frywolitka. Natomiast dynia zostanie zaserwowana w postaci zupy, kompotu oraz ciasta.

Zgłoszone projekty oceniała Komisja Konkursowa, w następującym  składzie: dr Katarzyna Zawistowska z Wydziału Architektury i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Marcin Toczek Wiceprezes Stowarzyszenia, Natasza Sobczak Dyrektor Biblioteki i Centrum Kultury w Gminie Wejherowo oraz Przemysław Elwart reprezentujący Restaurację Hotelu Victoria w Bolszewie. Ze względu na duże zróżnicowanie zgłoszonych do konkursu projektów oraz różne techniki wykonania, członkowie komisji mieli niezwykle trudny wybór.

Ostatecznie nagrodzone zostały następujące prace:
- w kategorii „Najlepszy produkt rękodzielniczy":
I miejsce - kartę podarunkową o wartości 700 zł brutto otrzymała Pani Danuta Formela z Rybna za „Torebkę z włóczki i zawleczek"
II miejsce - kartę podarunkową o wartości 600 zł otrzymał Pan Jacek Gorzawski z Czymanowa za obraz  "Złota Brama Gdańsk"
III miejsce - kartę podarunkową o wartości 500 zł brutto otrzymała Pani  Bożena Formela z Gniewina za „Frywolitkę"
- w kategorii „Najlepszy produkt kulinarny" , w którym motywem przewodnim była dynia:
I miejsce - kartę podarunkową o wartości 700 zł brutto otrzymała Pani Grażyna Starba             z Bolszewa za Ciasto - „dyniowy smakołyk"
II miejsce - kartę podarunkową o wartości 600 zł otrzymał Pani  Brygida Wilandt z Rybienka za „zupę z dyni"
III miejsce - kartę podarunkową o wartości 500 zł brutto otrzymała Pani  Ludwika Rompa z Bolszewa za „kompot z dyni"
Nagrodę specjalną Zarządu Stowarzyszenia „Bursztynowy Pasaż" w postaci karty podarunkowej o wartości 200zł otrzymał Pan Marek Kurowski z Kąpina za drewnianą „Figurę Matki Boskiej".

Komisja Konkursowa rozdysponowała również kilka nagród w postaci kart podarunkowych na usługi rekreacyjne i gastronomiczne ufundowane przez  sponsorów z terenu gmin Gniewino i Wejherowo, właścicieli następujących obiektów: Hotel Mistral Sport**** w Gniewinie, Mleczarnia „Śnieżka" w Perlinie, „Sala Perłowa" w Rybnie oraz Gospodarstwo Agroturystyczne „Orlinek" z Orla. Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy.

 

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   14 °C
Ciśnienie:   1000 hPa
Wiatr:   3 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji