Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[08-10-2018] DZIEŃ SENIORA W RYBNIE

 

W czwartek 4 października 2018 r. o godz. 18:00 w Rybnie rozpoczęła się uroczystość z okazji DNIA SENIORA.

 

 

Na początku Judyta Smulewicz, przewodnicząca Rady Gminy Gniewino przywitała seniorów i przedstawiła przybyłych gości: Zbigniewa Walczaka, wójta Gminy Gniewino, Renatę Łuszczak, kierowniczkę oraz Irenę Olejarz, pracownicę  GOPS-u, a także Genowefę Rutz, Skarbnika Gminy Gniewino,  będącej jednocześnie opiekunem sołectwa Rybno.

Potem zabrał głos sołtys Rybna Andrzej Miedziak składając życzenia seniorom.

- Z okazji Dnia Seniora życzę wszystkim, aby wokół Was było co najmniej: dwoje uszu do słuchania, dwoje oczu do patrzenia sobie w oczy, dwoje ust do uśmiechu - powiedział sołtys. - Życzę Wam też, aby wypracowana przez te kilka lat integracja międzypokoleniowa mieszkańców naszego sołectwa nadal istniała i ze sobą integrowały się pokolenia nie tylko z okazji organizowanych imprez.

Do życzeń dołączył się wójt Zbigniew Walczak.

Po złożonych życzeniach odbyło się wręczenie róż seniorom powyżej 80. roku życia, a dla każdego z przybyłych seniorów była przygotowana czekolada. Z kolei Kamil Wróblewski, członek Orkiestry Dętej Gminy Gniewino, zaśpiewał i zgrał seniorom „100 lat".

Po konsumpcji przygotowanych smakołyków zaczęła się zabawa trwająca do późnych godzin, a w jej przerwie odbyła się przygotowana przez sołtysa loteria fantowa. Szczęśliwcy wygranej musieli szukać jako numerku przyklejonego pod talerzykiem od filiżanki.

Na drugi dzień sołtys odwiedził tych seniorów powyżej 80. roku życia, którym zdrowie nie pozwalało przybyć na spotkanie. Ofiarowując różę, czekoladę złożył życzenia w imieniu  wójta i od siebie.

- Pragnę serdecznie podziękować paniom z KGW z Rybna za przygotowanie posiłki i ciasta, a Natalii Ruth i jej koleżankom za miłą obsługę kelnerską - podsumował spotkanie sołtys.

Opr. (MOD)

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   14 °C
Ciśnienie:   1000 hPa
Wiatr:   3 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji