Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[23-10-2018] UCZYLI SIĘ RATOWAĆ

 

Młodzi uczniowie z Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie, w ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca, wzięli udział ogólnopolskiej próbie bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

 

 

16 października 2018 r., czyli w „Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca", uczniowie gniewińskiej szkoły, w ramach prowadzonego przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy edukacyjnego programu pt. „Ratujemy i Uczymy Ratować", przyłączyli się do próby bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo - oddechowej przez jak największą ilość osób. W biciu rekordu wzięło udział 39 uczniów z klas 2b, 3a i przedszkola z SZS w Gniewinie. Organizatorami szkolnej akcji byli nauczyciele: Iwona Ciechanowska i Krzysztof Balczyński.

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca"  obchodzony jest z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji od 2013 roku. Jego podstawowym celem jest podniesienie wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymania akcji serca. W tym dniu można i należałoby wziąć udział w szkoleniu, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy taka wiedza będzie nam potrzebna.

Jednak wcześniej, bo od kwietnia 2006 roku , Fundacja WOSP w całej Polsce zaczęła promocję nauki pierwszej pomocy w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować", skierowanego do uczniów najmłodszych klas szkól podstawowych.  Dziś Program dotarł już do niemal wszystkich szkół podstawowych w Polsce i dzięki niemu blisko 3 mln dzieci ma  szansę uczyć się pierwszej pomocy, poznawać jej zasady, kształtować właściwe nawyki i zdobywać pewność co do  swoich możliwości, dzięki czemu pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym. Jest to absolutny rekord świata, gdyż Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym wprowadzono na tak ogromną skalę naukę podstawowych czynności ratujących życie do szkół podstawowych.

(MOD)

Fot. SZS w Gniewinie

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   1 °C
Ciśnienie:   1009 hPa
Wiatr:   4 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji