Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[31-10-2018] SUKCESY „APPASSIONATO”

 

Chór Appassionato z dyrygentem Joanną Kurek na czele, ciężko pracując, rozsławia Gminę Gniewino w różnych częściach Polski, czego dowodem są dwa kolejne osiągnięcia - Brązowy Dyplom w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Ars Liturgica” w Gnieźnie oraz „Złote Pasmo” w Ogólnopolskim Turnieju Chórów w Chełmnie.

 

 

W dniach 19-20 października 2018 r. odbył się konkurs w Gnieźnie, podczas którego przybyłe z całej Polski chóry i zespoły wokalne prezentowały niezwykle wysoki poziom artystyczny. Prowadzony przez Joannę Kurek chór Appassionato zakwalifikował się do przesłuchań i z wynikiem 79 punktów zdobył Brązowy Dyplom.

A już tydzień później, tj. 27 października 2018 r. w kolejnym konkursie w Chełmnie zdobył Złote Pasmo!

To było wyjątkowe święto muzyki chóralnej. W auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Chełmnie pod patronatem burmistrza Chełmna odbył się X Jubileuszowy Ogólnopolski Turniej Chórów o „Kryształowe Serce Chełmińskiej Jesieni". Celem konkursu była popularyzacja idei śpiewu chóralnego, konfrontacja wykonawcza i zdobywanie doświadczenia artystycznego, doskonalenie poziomu wykonawczego chórów i dyrygentów oraz łączenie środowiska chóralnego również pod kątem pokoleniowym.

Organizowany corocznie w Chełmnie konkurs jest wspaniałą szansą dla artystów na pochwalenie się swoimi muzycznymi talentami, pasjami i kreatywnością oraz na bycie docenianym przez profesjonalnych jurorów. Tak też stało się w przypadku chóru Appassionato z Gniewina.

- Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie oraz życzliwość i zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wstąpienia w nasze szeregi - mówią członkowie chóru. - Bycie w chórze to nie tylko wyjazdy w ciekawe miejsca, konkursy i turnieje obfitujące w emocje, ale też próby w cudownej atmosferze, umożliwiające rozwój muzykalności. Serdecznie zapraszamy!

Opr. (MOD)

 

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   1 °C
Ciśnienie:   1009 hPa
Wiatr:   4 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji