Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[05-11-2018] „MEGA MISJA” W GNIEWINIE

 

Dzieci z klasy Ia Szkoły Podstawowej w Gniewinie pod opieką Danuty Górkowskiej biorą udział w ogólnopolskim programie pn. „MEGA MISJA”, nowoczesnej cyfrowej edukacji dzieci klas I – III, mający na celu m.in. na tym, by najmłodsi byli bezpiecznymi i świadomymi użytkownikami multimediów.

 

 

Już dwa miliony najmłodszych uczniów w Polsce surfuje po Internecie. Gry on-line dla dzieci, strony z aplikacjami czy filmami są dla nich codziennością. Nie wszyscy młodzi internauci wiedzą jednak, jak wiele wartościowych treści kryje sieć i jak korzystać z niej w sposób bezpieczny. Dlatego też w ubiegłym roku szkolnym gniewińska szkoła rozpoczęła starania o zakwalifikowanie się do  nieodpłatnego ogólnopolskiego programu edukacyjnego dla szkół podstawowych „MEGA MISJA", który może być realizowany w ramach zajęć szkolnych. Adresowany jest on do nauczycieli oraz dzieci w wieku 6-10 lat. Jego celem jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji nauczycieli, wychowawców oraz ich uczniów, a przez to, by najmłodsi byli bezpiecznymi i świadomymi użytkownikami multimediów, a nauczyciele mieli dostęp do sprawdzonych materiałów, dzięki którym mogą prowadzić nowoczesne zajęcia dla dzieci.  MEGA MISJA, autorski program edukacyjny Fundacji Orange, daje solidną bazę do mądrego i bezpiecznego poruszania się po świecie, w którym dzisiaj nie obędziemy się bez technologii.

Jeszcze przed wakacjami nadeszła wiadomość, że SP w Gniewinie znalazła się w gronie 600 szkół w Polsce, które zakwalifikowały się do programu, a 13 września 2018 roku rozpoczęto przygodę z MEGA MISJĄ.  Udział w programie bierze klasa 1a SP w Gniewinie wraz z wychowawcą Danutą Górkowską.

Jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego 2018/2019 szkoła otrzymała pakiet na dobry początek (materiały reklamowe - znaczki, albumy, kolorowanki, naklejki itp.). Zajęcia rozwijające kompetencje cyfrowe dzieci odbywają się raz w tygodniu. W ich ramach dzieci, bawiąc się razem z bohaterami Kubą i Julką oraz Psotnikiem, którzy mają mnóstwo pytań oraz kłopotów, a dzieci pomagają im je rozwiązywać, zdobywając ważne w cyfrowym świecie kompetencje, ucząc się jak kreatywnie korzystać z nowych technologii, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć w sieci wiarygodne informacje, jakie treści publikować. Dowiadują się też jak unikać niebezpieczeństw i chronić swoją prywatność w sieci. Zdobywają także umiejętności praktyczne, m.in. tworzą i obrabiają proste grafiki, dźwięki, filmy, uczą się, jak organizować kampanie społeczne.

- Moim podopiecznym bardzo podobają się te zajęcia - twierdzi Danuta Górkowska. - Za każde zadanie zdobywamy punkty. Już 21 września za zaangażowanie w pracę przyznano nam nagrodę- niespodziankę . Z niecierpliwością czekamy  na nią (co to będzie?!).

Ale MEGAMISJA nie polega jedynie na zajęciach przy komputerze - uczniowie rysują, wycinają, dyskutują. W ten sposób ćwiczą także ważne kompetencje społeczne: umiejętność współpracy i osiągania kompromisów.

(MOD)

Fot. SP w Gniewinie

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   1 °C
Ciśnienie:   1009 hPa
Wiatr:   4 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji