Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[19-11-2018] Akcja „Rekord dla Niepodległej"

 

Młodzi Polacy, mieszkańcy Gminy Gniewino, uroczyście świętowali ten wyjątkowy dla całego kraju dzień: z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości w Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie odbyła się niezwykle uroczysta akademia pn. „Rekord dla Niepodległej”.

 

100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowa data i wyjątkowy dzień. Z tej okazji w piątek 9 listopada w Samorządowym Zespole Szkól w Gniewinie odbyła się uroczysta akademia, kolejna z akcji przygotowanych przez szkolną społeczność dla uczczenia 100-lecia niepodległości Polski. 

O symbolicznej godzinie 11.11 cała społeczność szkolna: przedszkolaki, uczniowie młodsi i ci starsi, grono pedagogiczne i pracownicy szkoły przyłączyli się do akcji „Rekord dla Niepodległej". Zebrani w jednym miejscu wspólnie przeżywali podniosły moment odśpiewania 4 zwrotek hymnu narodowego. Na twarzach uczniów widoczne były: duma, skupienie i świadomość zjednoczenia w tej niezwykłej chwili.

Dużo wcześniej, szczególnie ci najmłodsi, przygotowywali się do tej akcji: wraz z wychowawcami uczyli się na pamięć hymnu. Większość młodzieży sama wykonała kotyliony.

W ramach świętowania 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości klasy trzecie szkoły podstawowej pod kierunkiem nauczycieli: Jolanty Rudźko, Ewy Mehring i Marii Witkowskiej, przygotowały bogaty program artystyczny z recytacjami, śpiewem i ciekawą scenografią.

To nie było jedyne ważne wydarzenie w szkole związane z obchodami 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Wcześniej zorganizowano grę terenową „Szlakiem Północnej Granicy". Odbyły się także konkursy literackie i plastyczne.

Obchody Święta Niepodległości były dniem pełnym radości, a dzięki udziałowi w uroczystościach dzieci już od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Opr. (MOD)

Fot. SZS w Gniewinie

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   10 °C
Ciśnienie:   1013 hPa
Wiatr:   4 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji