Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[03-12-2018] Spotkanie z Anitą Głowińską

 

W bibliotece Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie odbyło się niecodzienne spotkanie z Anitą Głowińską - autorką ulubionej przez najmłodszych czytelników serii o Kici Koci.

 

 

Anita Głowińska może pochwalić się sporą kolekcją napisanych i zilustrowanych przez siebie pozycji. Kicia Kocia (seria) została wpisana do Złotej Listy książek polecanych do czytania dzieciom przez Fundację ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom. Książeczki to bestseller, który uczy i bawi, a ich bohaterka stała się ulubienicą wielu dzieciaków, z zapartym tchem śledzących jej przygody.

Podczas spotkania pisarka opowiedziała w jaki sposób powstają jej książki i skąd czerpie inspiracje. Dzieci dowiedziały się, jak powstaje książka. Autorka przeczytała i omówiła wspólnie z dziećmi premierowo „Kicię Kocię. Nie chcę się tak bawić" i porozmawiała o ulubionych zabawach dzieci, a także o tym, jak grzecznie odmawiać, gdy nie mamy na coś ochoty.

Uczniowie z Gniewina byli bardzo aktywni, zadawali mnóstwo pytań i wyraźnie interesowali się losami głównej bohaterki. Podpowiadali też swoje pomysły na następne książeczki z serii. Impreza przebiegała w wesołej atmosferze, a pani Anita chętnie odpowiadała na wszystkie pytania zadawane przez dzieci.

Spotkanie autorskie nie byłoby jednak tym samym gdyby nie....sama Kicia Kocia! Z dużą maskotką tytułowej bohaterki radosnych książeczek dzieci mogli zrobić sobie zdjęcia.

Uczniowie mieli okazję nabycia własnych książek, do których pisarka wpisywała dedykacje i autograf. Na koniec wszyscy podziękowali za miłe i ciekawe spotkanie.

Biblioteka szkolna dziękuje za wspaniałą zabawę autorce oraz dzieciom. Szczególne podziękowania SZS w Gniewinie składa panu Krzysztofowi Płoskiemu z Księgarni „Feniks" w Wejherowie, dzięki któremu odbyło się to niezapomniane dla najmłodszych uczniów spotkanie.

(DZ)

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   10 °C
Ciśnienie:   1013 hPa
Wiatr:   4 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji