Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[24-12-2018] DLA MŁODYCH CZYTELNIKÓW

 

Ciekawe inicjatywy mające zachęcać młodzież do czytania książek wdrożono w Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

 

Kolorowymi schodami do biblioteki szkolnej

Na schodach wiodących do biblioteki szkolnej w Gniewinie pojawiły się kolorowe napisy zawierające nazwiska autorów i tytuły wybranych książek. To oryginalna forma zachęcenia uczniów do czytania, wskazania im konkretnych autorów czy zaproponowania interesujących tytułów książek.

Kolorowe stopnie  kierują czytelników bezpośrednio do biblioteki szkolnej, gdzie czeka na nich między innymi 700 nowości zakupionych za kwotę 15.000 zł w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Są to bajeczki i wierszyki dla najmłodszych, książki młodzieżowe (w tym fantastyka, przygoda, powieści obyczajowe) a także lektury i pozycje popularnonaukowe z różnych dziedzin, Wiele z tych pozycji zakupiono zgodnie z życzeniami uczniów, którzy wskazali je podczas plebiscytu przebojów książkowych i na które czekali z niecierpliwością.

Książkowe drzewko

Kolejną z inicjatyw, którą przygotowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa jest niezwykła choinka zbudowana z książek, która stanęła w szkolnej bibliotece. Zielonym papierem z 60 cytatami o książce i czytaniu obłożono prawie 300 egzemplarzy książek. Choinka powstała dzięki zaangażowaniu nauczyciela bibliotekarza i uczniów. Sama „budowa choinki" zajęła kilka godzin, a przygotowania do niej dużo więcej.

Książkowe drzewko zaprasza uczniów do jego obejrzenia, a przy okazji do „wypożyczenia" sobie prezentu na święta. Oddaje też klimat biblioteki a dzięki niemu zapanował w niej niezwykły nastrój. Nauczyciele liczą, że to niecodzienna konstrukcja stanie się zachętą do lektury i wzrostu aktywności czytelniczej w szkole.

Na uwagę zasługuje fakt, że wielu uczniów traktuje bibliotekę jako miejsce spędzania wolnego czasu,  często dyskutując na temat przeczytanych książek i zachęcając innych do sięgania po ciekawe pozycje. Najbardziej wyczekiwane tytuły cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.

Rośnie świadomość korzyści płynących z czytania a biblioteka tętni życiem. Dodajmy też, że po raz pierwszy znajduje się w niej tak duży wybór nowości czytelniczych spełniający oczekiwania młodego czytelnika.

Opr. (MOD)

Fot. SZS w Gniewinie

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   20 °C
Ciśnienie:   997 hPa
Wiatr:   5 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji