Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[27-12-2018] WIGILIJNE SPOTKANIE EMERYTÓW

 

W niedzielę 16 grudnia w Hotelu Mistral Sport odbyło się opłatkowe spotkanie członków gniewińskiego Koła nr 4 Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów.

 

 

Podobnie jak rok temu, w niedzielne popołudnie, nieco ponad tydzień przed świętem Bożego Narodzenia, 210 członków Koła nr 4 PZERiI w Gniewinie spotkało się w eleganckiej i świątecznie przystrojonej sali Hotelu MISTRAL SPORT na opłatkowym spotkaniu. Przybyłych na spotkanie, a w szczególności Zbigniewa Walczaka, wójta Gminy Gniewino oraz Renatę Łuszczak, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gniewinie, przywitała przewodnicząca Koła Teresa Kaczmarek. Po niej zabrał głos wójt Zbigniew Walczak:

- W tym szczególnym dniu kolejny raz dziękuję wam za wszystkie dobro, które uczyniliście dla naszej gminy. Jesteście dla nas „pierwszymi wśród pierwszych"  i dlatego życzę wam, aby te święta przebiegły w prawdziwie rodzinnej, ciepłej atmosferze, a przyszły rok niech upłynie wam w zdrowiu i przyniesie wiele satysfakcji, żeby nie brakowało wam tego, co jest w życiu bardzo potrzebne, czyli życzliwych ludzi wokół. A ze swej strony przyrzekam, że robimy wszystko, aby wam żyło się jeszcze lepiej - zakończył wystąpienie wójt.

Następnie wręczono specjalne podziękowania osobom liczącym ponad 85 lat, ale ciągle aktywnie uczestniczącym w działalności Koła i życiu gminy. Otrzymali je:

Wanda Bark, Janina Wasilewska, Jadwiga Kowalczyk i Anna Niedbała  - z Gniewina, Zofia i Zdzisław Grzywińscy z Rybna, Aleksandra Grzywacz z Dąbrówki, Kazimiera Sikora z Tadzina, Zofia Afeltowicz z Salina i Edward Rębiś z Nadola.

Po wręczeniu upominków i wspólnym odśpiewaniu kolędy głos zabrała Grażyna Kadar, członkini Koła, recytując specjalnie na tę okazję napisany przez siebie wiersz:

„ To już pora na wigilię, to już czas,

A tu jeszcze kogoś nie ma pośród nas,

A tu jeszcze, a tu jeszcze ktoś ma przyjść,

Bo przy stole wolne miejsce czeka dziś.

Gwiazdo Betlejemska prowadź go przez świat,

Żeby razem z nami przy tym stole siadł.

Prowadź go tu do nas z tych dalekich dróg,

Żeby razem z nami tu w Gniewinie kolędować mógł,

Daj mu światło, bo tak łatwo zmylić ślad,

Daj nadzieję, kiedy w oczy wieje wiatr,

Strudzonemu, zmęczonemu pomóż iść,

Bo samotnym nikt nie może zostać dziś..."

Po wysłuchaniu wiersza zaczęto łamać się opłatkami i składać sobie wzajemne życzenia świąteczne, a następnie obsługa hotelu przyniosła na stoły smakołyki i zaprosiła wszystkich do wspólnej wieczerzy, w trakcie której rozdano obecnym słodkie upominki.

(MOD)

Fot. M. Odyniecki, A. Miedziak

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   30 °C
Ciśnienie:   1009 hPa
Wiatr:   2 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji