Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[22-01-2019] NOWOROCZNY KONCERT CHARYTATYWNY

 

Podczas Noworocznego Koncertu Charytatywnego, zorganizowanego przez Towarzystwo Oświatowe, Fundację „Wspólne Dobro” i Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Bibliotekę w Gniewinie, zebrano prawie 4 tys. zł na protezy nóg dla jednego z mieszkańców gminy Gniewino.

 

 

W sobotę 12 stycznia br. w Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Bibliotece w Gniewinie odbył się „Noworoczny Koncert Charytatywny", podczas którego odbyła się zbiórka pieniędzy na protezy nóg dla jednego z mieszkańców Gminy Gniewino. Inicjatywie przyświecała myśl Hanny Krall z „Powieści dla Hollywoodu": „Gdy ktoś do ciebie przyjdzie i poprosi o pomoc, czyń tak, jakby żadnego Boga nie było i jakby na całym świecie była tylko jedna istota, która może mu pomóc, mianowicie ty sam".

Otwierając o godz. 16,00 charytatywną imprezę, prezes TO a zarazem dyrektor CKSTiB Waldemar Szczypior przywitał gości i zgromadzoną publiczność, podkreślając, że tego typu inicjatywy nie byłyby możliwe bez wsparcia władz Gminy.

Podczas koncertu jako pierwsza wystąpiła prowadzona przez Franciszka Zioberczyka nowopowstała formacja bębniarzy Drums Band. Potem na scenie prezentowały się kolejno: prowadzona przez Waldemara Szczypiora Młodzieżowa Orkiestra, będąca, co prawda, jednostką samodzielną, ale stanowiąca naturalne zaplecze gniewińskiej Orkiestry Dętej, która zresztą wystąpiła tuż po niej.

Potem na scenie pojawiły się także ćwiczące pod okiem Iwony Filant-Melańczuk młode, ale bardzo zdolne pianistki - Zuzia Kużdżał i Zosia Kamińska wraz z rewelacyjnym siedmiolatkiem Szymonem Brzozowskim.

Dużo emocji wzbudził występ gitarzystek Niny Lipskiej i Kasi Okoń, które, co prawda, ćwiczą  pod okiem Macieja Langa dopiero od pół roku, ale niemal perfekcyjnie wykonały kolędy.

Z kolei istniejący już od 15 lat zespół folklorystyczny Nadolanie przedstawił widzom przepiękne kaszubskie kolędy, a po nich na scenie pojawili się Gosia Bohdziul i Paweł Wysocki z repertuarem standardów muzyki współczesnej w tym min. z piosenką pt. „Wehikułu czasu" grupy DŻEM.

Potem na scenie pojawiła się zachwycająca od lat przepięknym głosem Emilia Warmińska, zdobywczyni nagród i wyróżnień w wielu konkursach, która i tym razem nie zawiodła dając popis swoich umiejętności. Emilka zaśpiewała m.in. „To wszystko z nudów", piosenkę Lucjana Kaszyckiego z tekstem Agnieszki Osieckiej.

Koncert Noworoczny zakończył występ chóru Appassionatto, przypomnijmy, ubiegłorocznego laureata Złotego Pasma - najwyższej nagrody jaką mogą poszczycić się chóry. Chór wykonał kilka kolęd, które zachwyciły zebraną publiczność.

Wśród licznie zebranej publiczności byli przedstawiciele władz Gminy Gniewino: wójt Zbigniew Walczak, sekretarz Mikołaj Orzeł, przewodnicząca Rady Gminy Judyta Smulewicz i skarbnik Genowefa Rutz. Po koncercie zaproszono jego uczestników na przygotowane przez panie z KGW w Mierzynie wigilijne potrawy kresowe.

Organizatorem Koncertu, podczas którego zebrano na zakup protezy nóg dla jednego z mieszkańców gminy Gniewino 3.874, 50 zł, było Towarzystwo Oświatowe, Fundacja „Wspólne Dobro" i Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Biblioteka w Gniewinie. Warte podkreślenia jest także to, że wszyscy występujący - tak zespoły, jak indywidualni wykonawcy - na co dzień ćwiczą właśnie w CKSTiB.

(MOD)

Fot. K. Kropidłowska, M. Odyniecki

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   20 °C
Ciśnienie:   997 hPa
Wiatr:   5 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji