Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[30-01-2019] POWIATOWY TURNIEJ KGW

 

W pięciu konkurencjach panie z Kół Gospodyń Wiejskich z pięciu gmin powiatu wejherowskiego rywalizowały w powiatowym turnieju, który odbył się w Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Bibliotece w Gniewinie.

 

 

W sobotę 26 stycznia na scenie sali widowiskowo-kinowej CKSTiB w Gniewinie pojawiły się panie z pięciu Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu wejherowskiego, by rywalizować w XX POWIATOWYM TURNIEJU KGW. Były to KGW z Bolszewa - gm. Wejherowo, Leśna - gm. Szemud, Brzeźna Lęborskiego - gm. Łęczyce, Strzepcza - gm. Linia i Rybna - gm. Gniewino.

- Koła KGW to najlepszy przykład społecznego zaangażowania, tego bez patosu i bez bufonady, za to pełne radości , humoru i radości życia - stwierdziła Gabriela Lisius, starosta wejherowski, otwierając tegoroczny turniej i witając jego uczestników.

Panie rywalizowały aż w pięciu punktowanych przez jury konkurencjach, w których trzeba było wykazać się talentem kulinarnym, artystycznym zacięciem i humorem. Pierwsza  - to potrawa ze śledzia, który jest produktem regionalnym Pomorza, druga - przygotowanie tablicy nawiązującej do 100-lecia odzyskania niepodległości, trzecia - to pokaz mody pt. „Otulona kwiatami", w którym panie wystąpiły w strojach przygotowanych ze sztucznych kwiatów. Czwartą konkurencją były występy w kabaretowym tonie pt. „Kagiewuszki kandydują - program wyborczy na wesoło", a ostatnią punktowaną konkurencją - piosenki poświęcone mamom.

Jury w składzie: Jacek Thiel - przewodniczący oraz Piotr Skurzyński, Dorota Grzywacz i Agnieszka Czerska - członkowie, nie miało łatwego zadania. Po ponad godzinnych obradach ogłoszono wyniki konkursu. I tak w poszczególnych konkurencjach zwyciężyły:

- Produkt tradycyjny - „Śledź marynowany w oleju" - KGW Bolszewo

- Tablica - „1918-2018 My Polacy"  - KGW Strzepcz

- Moda - „Otulona kwiatami" - KGW Brzeźno Lęborskie

- Scenka kabaretowa - „Kagiewuszki kandydują - program wyborczy na wesoło" - KGW Rybno

- Piosenka - „O mojej mamie" - KGW Leśno

Ogłoszono też, że tegorocznym zdobywcą nagrody GRAND PRIX jest Koło Gospodyń Wiejskich ze Strzepcza, które tym samym reprezentować będzie powiat wejherowski Wojewódzkim Turnieju KGW. Jak zaznaczył wicestarosta Jacek Thiel, decyzja jury w tej sprawie zapadła jednogłośnie.

Dodatkową, pozakonkursową atrakcją dla uczestniczek konkursu była możliwość gry na kręgielni w CKSTiB, z czego sporo pań z chęcią skorzystało.

(MOD)

Fot. K. Kropidłowska, A. Miedziak

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   18 °C
Ciśnienie:   1005 hPa
Wiatr:   3 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji