Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[31-01-2019] Integracja w Trzech Koronach

 

Bardzo udane spotkanie integracyjne mieszkańców Gminy Gniewino, jak i zaproszonych gości odbyło się w sobotę 26 stycznia 2019 r. w „Trzech Koronach”.

 

 

Sobota 26 stycznia była dniem bogatym w ciekawe wydarzenia w Gminie Gniewino. Wpierw w godzinach przedpołudniowych w Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Bibliotece w Gniewinie odbył się XX Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich a wieczorem, jak co roku, w „Trzech Koronach" spotkanie integracyjne członkiń Kół Gospodyń Wiejskich, Grup Odnowy Wsi, sołtysów i Rad Sołeckich.

Spotkanie otworzył wójt Zbigniew Walczak wraz dyrektorem CKSTiB Waldemarem Szczypiorem. Wpierw minutą ciszy uczczono pamięć śp. Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który mocno wspierał Gminę Gniewino w przygotowaniach do Euro 2012 jak i w trakcie trwania Mistrzostw.

Gośćmi specjalnymi integracyjnego spotkania była delegacja z Polesska w Obwodzie Kaliningradzkim z prof. Anatolijem Kibiszem, wykładowcą polesskiej fili Petersburskiego Uniwersytetu Rolniczego na czele oraz delegacja Koła Gospody Wiejskich z Bolszewa. Profesor Kibisz wręczył wójtowi Zbigniewowi Walczakowi i dyrektorowi. Waldemarowi Szczypiorowi podziękowania za wkład w rozwijaniu przyjaźni między naszymi narodami.

Integracyjne spotkanie, podczas którego wszyscy świetnie się bawili, przebiegło w miłej, przyjacielskiej atmosferze, nie brakowało też rozmów o planach na przyszłość. Do tańca przygrywał zaproszony przez dyrektora Centrum Kultury w Gniewinie zespół muzyczny z miejscowości Góra k/Wejherowa. Parę piosenek w swoim języku zaśpiewali również goście z Polesska.

Stroną kulinarną zajęły się Koła Gospodyń Wiejskich z gminy a gospodarzem tegorocznej zabawy było Koło Gospodyń Wiejskich z Lisewa, za co należą się paniom gorące podziękowania.

Warto dodać, że goście z Polesska przygotowali bardzo smaczne naleśniki z rybą i kawiorem.

- Było naprawdę super - podsumował spotkanie Andrzej Miedziak, sołtys Rybna. - Wesoło, aż trudno było się rozstać. Widać było, że zaproszeni goście byli bardzo zadowoleni.  Rozchodząc się, każdy miał cichą nadzieję, że integracja zostanie kontynuowana w następnych latach a także poszerzona o inne KGW spoza naszej gminy.

(MOD)

Fot. z facebooka Sołectwa Rybno

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   20 °C
Ciśnienie:   997 hPa
Wiatr:   5 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji