Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[27-02-2019] STOLEMOWIE KULTURY W RYBNIKU

 

Na zaproszenie dyrekcji Teatru Ziemi Rybnickiej w dniach od 8 lutego do 3 marca 2019 r. prezentowanych jest 40 obrazów z Galerii Sztuki Współczesnej STOLEMOWIE KULTURY z Gniewina.

 

 

Wernisaż wystawy w Rybniku, wzbogacony o koncert muzyczny w wykonaniu Patrycjusza Cyrana - saksofon i Filipa Kuczaka - gitara,  odbył się w piątek 8 lutego. Jacek Gorzawski, komisarz gniewińskiej galerii, zaprezentował rybniczanom prace najwybitniejszych artystów plastyków, które na co dzień podziwiać możemy w Galerii Sztuki Współczesnej znajdującej się w Wieży Widokowej KASZUBSKIE OKO. Prezentowana kolekcja obrazów wzbogacona została o prace malarskie artystów zrzeszonych w grupach STN AMARANT z Gniewina i PRO BONO z Luzina.

- Na uwagę zasługuje fakt profesjonalnego przygotowania naszej wystawy przez panią Ewę Wojaczek, referenta d/s reklamy Teatru Ziemi Rybnickiej - twierdzi Jacek Gorzawski. - To działanie zaowocowało bardzo wysoką frekwencją zwiedzających, zarówno ludzi zawodowo zajmujących się sztuką jak i mieszkańców Rybnika, .Jastrzębia i Wodzisławia. 

Wystawa w Rybniku jest pierwszą częścią śląskiego tournee gniewińskiej Galerii Sztuki Współczesnej. Kolejnym etapem będą Gliwice, gdzie w Bibliotece Centralnej w dniach od 6 do 30 marca swój dorobek artystyczny tzw. „okresu kaszubskiego" zaprezentuje Jacek Gorzawski.

Całe przedsięwzięcie możliwe było do zrealizowania dzięki pomocy władz Gminy Gniewino i dzięki współpracy z STN AMARANT.

(MOD)

Fot. Jacek Gorzawski.facebook.com

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   14 °C
Ciśnienie:   1000 hPa
Wiatr:   3 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji