Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[06-03-2019] ATRAKCJE ZIMOWYCH FERII

 

Tegoroczne ferie zimowe wypełnione były atrakcjami dla najmłodszych mieszkańców Gminy Gniewino zorganizowanymi przez Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Bibliotekę oraz sołectwa.

 

 

W CKSTiB

Przykładem tego , że bowling może pochłonąć do reszty był ostatni turniej, który odbywał się w ramach tegorocznych Zimowych Ferii 2019 organizowanych przez Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Bibliotekę. Przez cały tydzień 34 młodych ludzi pojawiało się codziennie, aby uczestniczyć w zawodach. Finałowa walka była niezwykle zacięta i wyrównana, zwłaszcza w najmłodszej kategorii - 6 do 8 oraz 12 do 14 lat i dopiero ostatnia dogrywka wyłoniła zwycięzców.

A oto końcowe wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych :

Kat. wiekowa 6-8 lat

I m. - Anastazja Lademann

II m. - Filip Cymerman

III m. - Przemysław Mróz

Kat. wiekowa 9-11 lat

I m. - Bartosz Drzeżdżon

II m. - Michał Napieraj

III m. - Konrad Weltrowski

Kat. wiekowa 12-14 lat

I m. - Dawid Browarczyk

II m. - Kuba Sałachub

III m. - Agata Hirsz

W niedzielę w połowie ferii na hali sportowo - widowiskowej CKSTiB zorganizowało imprezę pt. „ZIMOWE PODWÓRKO" , na której bawiło się ok. 400 dzieci. Ci, którzy postanowili spędzić to popołudnie na hali, z pewnością nie żałowali. Udostępniono im bowiem ściankę wspinaczkową - to dla odważnych - zaś dla młodszych był suchy basen z piłeczkami i oczywiście dmuchaniec. Jednak największym powodzeniem cieszyła się... krowa do dojenia. Te dzieci, które zdecydowały się spróbować dojenia, a było ich wiele, dostały specjalny „Certyfikat Mistrza w dojeniu na czas". Natomiast ci , którzy lubią wszelkiego rodzaju zabawy z piłką, mogli zagrać w piłkę nożną, siatkówkę lub koszykówkę. W tym miejscu organizator składa ogromne podziękowania dla OSP Opalino za pomoc w przeprowadzeniu imprezy.

W SOŁECTWIE CHYNOWIE

Tegoroczne ferie zimowe w sołectwie Chynowie rozpoczęły się w poniedziałek 18 lutego. Każdego dnia na dzieci i młodzież, w zależności od wieku, czekało coś innego. Od poniedziałku  do czwartku dzieci miło spędzały czas podczas warsztatów plastycznych i kulturalnych oraz brały udział w zajęciach ruchowych i tanecznych. Do najciekawszych należały zajęcia plastyczne, podczas których dzieci malowały farbami na szkle.

Były także liczne i różnorodne konkursy, w których każde dziecko wygrywało jakąś nagrodę dla siebie. Codziennie czekała też na nich słodka niespodzianka w postaci pysznych wypieków domowych, a jednego dnia dodatkowe słodkie upominki przywiezione przez Renatę Łuszczak,  Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gniewinie.

W sobotę, 23 lutego, ostatniego dnia ferii, dzieci miały okazję, podobnie jak wcześniej ich rówieśnicy z innych sołectw, obejrzeć oparty na znanym i lubianym wierszu spektakl teatralny pt. „Byczek Fernando" zaprezentowany przez aktorów trójmiejskiego Teatru KLAPA - Leona Krzyckiego i Eugeniusza Stankiewicza.

- W imieniu dzieci dziękujemy sponsorom za wsparcie ferii zimowych - mówią sołtys Jadwiga Szulc i radny Tadeusz Nawrocki - a także tym wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację zimowego wypoczynku naszych dzieci.

W SOŁECTWIE BYCHOWO 

12 lutego o godz. 17,30 w Domu Sołeckim w Bychowie odbył się spektakl teatralny „Byczek Fernando". Natomiast 16 lutego odbyła się w godz. 14,00 - 17,00 poprowadzona przez animatorkę „Krainy Marzeń" 'zabawa karnawałowo - choinkowa. W jej programie był konkursy drużynowe, wyścigi reniferów, zabawy z wodzirejem, szaleństwo w bańkach mydlanych, konkurs za najlepszy strój karnawałowy, a także paczki od Mikołaja ufundowane przez Radę Sołecką. W zabawie wzięły udział dzieci z Sołectwa Bychowa jaki i z miejscowości Toliszczek dzieci w wieku 2-12 lat.

Opr. (MOD)

Fot. CKSTiB, Sołectwo Chynowie i Bychowo

 

 

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   14 °C
Ciśnienie:   1000 hPa
Wiatr:   3 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji