Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[13-03-2019] NOWA ZELANDIA W GNIEWINIE!

 

Młodzi piłkarze z Nowej Zelandii przygotowywać się będą do piłkarskich Mistrzostw Świata do lat 20 w Gniewinie.

 

 

Po raz pierwszy w Polsce, w dniach od 23 maja do 15 czerwca 2019 roku, odbędą się 22 Mistrzostwa Świata U-20 w piłce nożnej mężczyzn. Jednym z jego uczestników jest reprezentacja Nowej Zelandii, która trafiła do Grupy C. Mistrzowie Oceanii rozgrywać będą swoje mecze w Lublinie i Łodzi, a ich rywalami są Urugwaj, Norwegia i Honduras.

Biorąca po raz szósty udział w Mistrzostwach reprezentacja Nowej Zelandii jako swoją bazę pobytową wybrała hotel MISTRAL SPORT w Gniewnie, w którym przebywać będzie od 6 do 20 maja. Aktualni mistrzowie Oceanii będą mieli do dyspozycji całe piętro oraz na wyłączność jedno boisko. W ramach przygotowań do finałowego turnieju drużyna z antypodów rozegra także dwa mecze kontrolne.

- Wstępne ustalenia poczyniliśmy wcześniej - mówi Dariusz Tokarski, dyrektor ds. marketingu Hotelu MISTRAL SPORT - natomiast przy okazji niedzielnego losowania fazy grupowej w Gdyni odwiedzili nas trener Des Buckingham oraz dyrektor sportowy Seamus Marten i wtedy dopięliśmy szczegóły pobytu tej reprezentacji liczącej w sumie 35 osób.

Na inaugurację mistrzostw Nowozelandczycy zmierzą się 24 maja z Hondurasem, trzy dni później zagrają z Norwegią, a 30 maja z Urugwajem. Dwa pierwsze spotkania odbędą się w Lublinie, a trzecie w Łodzi. Największy sukces reprezentacja Nowej Zelandii zanotowała w dwóch ostatnich edycjach Mistrzostw, w których dotarła do 1/8 finału.

Mistrzostwa Świata do lat 20 z całą pewnością przyniosą nam wiele wrażeń i niespodzianek a jedną z nich być może Nowa Zelandia.

(MOD)

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   14 °C
Ciśnienie:   1000 hPa
Wiatr:   3 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji