Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[27-03-2019] „KOS ALBERT …”

 

20 marca 2019 r. w szkolnej bibliotece w Gniewinie odbyło się spotkanie autorskie z Katarzyną Kopiec – Sekietą - ornitologiem, przyrodnikiem z wykształcenia i malarką z zamiłowania, ilustratorką książek dla dzieci oraz pisarką.

 

 

Spotkanie połączone było z promocją najnowszej książki autorki pt. „Kos Albert na tropach zwierząt". To 38 wspaniale ilustrowanych przez panią Katarzynę wypraw kosa Alberta, podczas których ten ciekawski ptak rozmawia ze zwierzętami zamieszkującymi lasy, łąki, góry, rzeki i które chętnie zdradzają mu wiele sekretów ze swojego życia. Malowniczo przedstawiona trasa wędrówki i mnóstwo naturalistycznych rysunków znakomicie uatrakcyjniają poznawanie zwierząt. Sympatyczna i dociekliwa postać kosa Alberta spodoba się każdemu dziecku, a rysunki zachwycą każdego, kto sięgnie po tę książkę.

Autorka zaprezentowała swoją książkę w niezwykły sposób - w formie teatrzyku kamishibai. Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca plansze z obrazkami i tekstem oraz  kartonową skrzynkę  - na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych - w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki czy opowiadania.

Pani Katarzyna chętnie odpowiadała na wszystkie pytania dzieci. Pasjonujące i barwne opowieści autorki o bohaterach książki, którymi są zwierzęta, sprawiły że uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali i żywo reagowali. Już następnego dnia po wizycie gościa dzieci przychodziły do biblioteki wypożyczyćzaprezentowaną książkę.

Biblioteka szkolna serdecznie dziękuje za atrakcyjne spotkanie autorce, uczestnikom oraz Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Bibliotece.

D. Zadroga

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   30 °C
Ciśnienie:   1009 hPa
Wiatr:   2 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji