Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[28-03-2019] KORNELIA KREFTA WYRÓŻNIONA

 

Wśród 69 uczestników biorących udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Polskiej Kornelia Krefta, uczennica klasy VB SZS w Gniewinie zdobyła wyróżnienie.

 

 

25 marca 2019 r. w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie odbyły się eliminacje powiatowe Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej, w którym udział wzięło 69 uczestników, w tym siedem uczennic ze szkół z Gminy Gniewino. Konkurs odbywał się w podziale na kategorie: klasy I-III SP, klasy IV-VI SP, klasy VII i gimnazjalne oraz Poezja Śpiewana - bez podziału na kategorie wiekowe.

Młodych recytatorów oceniało jury w składzie:

Beata Buczek-Żarnecka - przewodnicząca - aktorka ponad 50 teatralnych, telewizyjnych i filmowych ról; można ją podziwiać również w recitalach oraz kabaretach; zdobywczyni wielu nagród; od lat związana z Teatrem Miejskim w Gdyni;

Anna Kociarz - aktorka teatralna i filmowa, absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, od 1999 r. aktorka Teatru Wybrzeże, laureatka Nagrody Teatralnej Marszałka Woj. Pomorskiego oraz nagrody im. Agnieszki Osieckiej;

Agnieszka Skawińska - dyrektorka Miejskiego Domu Kultury w Rumi, dyplomowana aktorka; organizatorka życia kulturalnego, animatorka i pedagog teatralny; ma za sobą występy teatralne w całej Polsce, a także za granicą.

Aby rozluźnić nieco atmosferę przed przystąpieniem do prezentacji wybranych utworów, młodsi uczestnicy otrzymali drobne upominki za poprawne odpowiedzi na zagadki, które przygotowała i przedstawiła Mariola Błaszczuk - wicedyrektor PZPOW w Wejherowie.

Z terenu Gminy Gniewino udział w konkursie wzięło siedem uczestniczek: Zofia Thiel, Hanna Klebba, Paulina Lawer i Kamila Koeppen z SZS w Kostkowie oraz Kornelia Krefta, Tola Krefft i Karolina Cieśla z SZS w Gniewinie.

Spośród nich najwyższe uznanie w oczach jury uzyskała Kornelia Krefta, która w kategorii klas IV - VI zdobyła wyróżnienie. Kornelia, którą do konkursu przygotowała Róża Metz-Szymikowska, przedstawiła wiersz Agnieszki Frączek pt. „Całuski i buziaczki".

Nagrody i dyplomy wręczyła Mariola Błaszczuk wraz z przedstawicielem Starostwa Powiatowego w Wejherowie - Jackiem Thielem. Ponadto każdy z uczestników otrzymał od organizatora pamiątkowy gadżet.

Organizatorem konkursu był Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych we współpracy z Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, natomiast fundatorem nagród Starostwo Powiatowe w Wejherowie.

(MOD)

Fot. PZPOW w Wejherowie

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   30 °C
Ciśnienie:   1009 hPa
Wiatr:   2 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji