Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[02-04-2019] „GNIEWIŃSKIE PIÓRO 2019”

 

Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Biblioteka w Gniewinie pod patronatem Rady Gminy Gniewino zaprasza osoby dorosłe i młodzież w wieku 13 – 17 lat do udziału w XVII Ogólnopolskim Konkursie Literackim „GNIEWIŃSKIE PIÓRO 2019”..

 

 

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie na adres organizatora utworu o dowolnej tematyce w języku polskim, dotąd nie publikowanego i nie nagradzanego w innych konkursach, a także nie publikowanego w sieci Internet, w jednej z dwóch kategorii: proza lub poezja.

Utwór/utwory w czterech egzemplarzach - pogrupowanych w komplety, należy opatrzyć tylko godłem (pseudonimem). Do pracy należy dołączyć zaklejoną kopertę opatrzoną takim samym godłem jak na pracy, zawierającą kartkę z danymi adresowymi autora (imię i nazwisko, wiek, adres, nr telefonu, adres poczty e-mail. W przypadku uczestników w wieku 13-17 lat należy na pracy, obok godła (pseudonimu literackiego), podać wiek autora, aby praca nie trafiła do kategorii dorosłych.)  

Jeden autor może złożyć swoją pracę tylko w jednej kategorii: proza lub poezja. W przypadku poezji - od 3 do 5 utworów, w przypadku prozy - 1 utwór lub fragmenty większych objętościowo prac, zredukowane do maks. 5 stron. Objętość całej pracy konkursowej nie powinna przekraczać 5 stron znormalizowanego maszynopisu (wydruku) formatu A4.

Prace można składać do 17 maja 2019 r. w CKSTiB w Gniewinie, bądź przesłać pocztą (decyduje data stempla pocztowego) na adres: Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Biblioteka w Gniewinie, ul. Sportowa 1, 84-250 GNIEWINO, z dopiskiem: Konkurs literacki".

Jeżeli to możliwe, uprasza się uczestników o dołączenie elektronicznej wersji prac konkursowych (przesłanie plików nazwanych przybranym godłem na adres e-mail gbp@gniewino.pl lub dołączenie nośnika - płyty CD/DVD), ponieważ przyspieszy to przetwarzanie nagrodzonych prac do almanachu pokonkursowego. Brak wersji elektronicznej nie dyskwalifikuje pracy. Organizator nie zwraca prac papierowych oraz nośników elektronicznych.

Zgłoszenie utworu/utworów do konkursu jest równoznaczne z oświadczeniem, że jest to utwór własny, nie publikowany oraz nie nagradzany w innych konkursach, a także z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych autora nagrodzonej lub wyróżnionej pracy w celach promocyjnych niniejszego konkursu.

Prace zostaną ocenione przez komisję powołaną przez Organizatora. Organizator nie zwraca prac złożonych na konkurs i zastrzega sobie prawo do nieodpłatnego wykorzystania nagrodzonych i wyróżnionych utworów konkursowych we własnych celach, m.in. publikacji w almanachu pokonkursowym lub na własnych stronach internetowych, czy też w celu promocji samego konkursu.

Ogłoszenie wyników Konkursu nastąpi w trzeciej dekadzie czerwca 2019 r. na stronie internetowej dobremiejsce.gniewino.pl oraz www.gniewino.pl. Laureaci konkursu zostaną poinformowani o wynikach odrębnie - telefonicznie lub mailowo.

Laureaci konkursu otrzymają:

- nagrody rzeczowe - młodzież w wieku 13-17 lat,

- nagrody finansowe (pula nagród wynosi 4 tys. zł brutto) - dorośli,

- almanach pokonkursowy oraz dyplom/wyróżnienie.

W sprawach spornych, wynikających z interpretacji Regulaminu, ostateczną decyzję podejmie Organizator w porozumieniu z Jury.

Dodatkowe informacje o Konkursie można uzyskać pod numerem tel. (58) 670-63-38 lub pod adresem email: gbp@gniewino.pl a także na stronie internetowej CKSTiB oraz Gminy Gniewino.

Opr. (MOD)

 

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   30 °C
Ciśnienie:   1009 hPa
Wiatr:   2 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji