Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[15-04-2019] SADZONO DRZEWKA

 

300 młodych drzewek posadzono w Gniewinie w ramach wiosennej akcji sadzenia drzew.

 

 

W sobotę 6-go kwietnia 2019 roku ponad 50 osób, przedstawicieli władz samorządowych na czele z wójtem Zbigniewem Walczakiem, instytucji funkcjonujących na terenie Gminy Gniewino i jej mieszkańców, wzięło udział w wiosennej akcji sadzenia drzewek. Przy drodze od Czymanowa do Ronda Górskiego (teren po przeciwnej stronie Kaszubskiego Oka) posadzono grab, przy drodze w Gniewinie, ul. Nowej i Łąkowej oraz przy Centrum Kultury i przy hali widowiskowo-sportowej - buki.

W sumie posadzonych zostało 300 szt. drzewek, w tym 150 drzewek graba pospolitego Fastigiata oraz 75  szt. drzewek buka Dawyck Gold i 75 szt. buka Dawyck Purple. Akcja sadzenia drzewek rozpoczęła się o godz. 8,00 a zakończyła w południe.

Sadzenie drzew jest wymiernym i opłacalnym sposobem na ograniczanie emisji dwutlenku węgla, gdyż drzewa są doskonałymi pochłaniaczami CO2 z atmosfery. Łagodzą w ten sposób efekt cieplarniany pozostając istotnym elementem regulowania klimatu na Ziemi. Drzewa stanowią też naturalną zaporę ograniczającą rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń powietrza, a poprzez ograniczenie erozji gleb wpływają na zmniejszanie zanieczyszczenia wód.

Posadzenie drzew wzdłuż dróg skutkuje ograniczeniem hałasu wokół ruchliwych tras. Drzewa służą jako zapory przeciwwietrzne, przeciwśnieżne oraz ograniczające dostęp światła. I wreszcie - drzewa są głównym elementem piękna krajobrazu a ich sąsiedztwo działa na nas kojąco.

(MOD)

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   6 °C
Ciśnienie:   1004 hPa
Wiatr:   9 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji