Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[15-04-2019] NAJPIĘKNIEJSZA PALMA Z PERLINA

 

Wśród 9 palm wielkanocnych, które wzięły udział w konkursie „NA NAJŁADNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ” zwyciężyła palma przygotowana przez panie z KGW w Perlinie.

 

 

Podczas Kiermaszu Wielkanocnego, który wieczorem 11 kwietnia 2019 r. odbył się w Centrum Kultury w Gniewinie, wzięło udział 9 palm przygotowanych przez sołectwa i Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Gniewino. Palmy oceniało jury w składzie: Waldemar Szczypior, Tomasz Fopke, Anna Fopke, Piotr Syrocki i Joanna Grochowska.

Po prezentacji palm na scenie Centrum Kultury jury konkursu zadecydowało, że I miejsce i nagrodę w wysokości 500,- zł należy przyznać palmie przygotowanej przez Koło Gospodyń Wiejskich z Perlina. II miejsce i nagrodę w wys. 400,- zł przyznano palmie przygotowanej przez sołectwo Gniewino a III miejsce otrzymała palma z sołectwa Kostkowo.

Pozostałe palmy przygotowane przez KGW w Rybnie, Radę Sołecką Bychowo, Sołectwo Chynowie, KGW Mierzynko, GOW i Sołectwo Lisewo oraz KGW Mierzyno otrzymały wyróżnienia i nagrody po 200,- zł za udział w konkursie.

W trakcie konkursu z koncertem zatytułowanym „Spotkanie ze słowem i muzyką Kaszub" wystąpił  Tomasz Fopke wraz z córką Anną, a po zakończeniu występu i wręczeniu nagród zaproszono wszystkich do stoisk ze świątecznymi specjałami przygotowanymi przez mieszkanki Gminy Gniewino.

(MOD)

 Fot. Krystyna Kropidłowska, Andrzej Miedziak

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   13 °C
Ciśnienie:   996 hPa
Wiatr:   4 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji