Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[16-04-2019] WIELKANOCNY KONKURS

 

Po raz szósty w sobotę 13 kwietnia 2019 r. o godz. 14,00 w Domu Sołeckim w Rybnie odbył się kulinarny Konkurs Wielkanocny pod hasłem „Nietypowy pomysł na wielkanocne jajka”.

 

 

4 Koła Gospodyń Wiejskich - Mierzyno, Perlino, Kostkowo i Rybno - wzięły udział w organizowanym od 6 lat przez Sołectwo Rybno oraz Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Bibliotekę w Gniewinie Wielkanocnym Konkursie pod hasłem „Nietypowy pomysł na wielkanocne jajka". Hasłem głównym tegorocznego konkursu było zaprezentowanie umiejętności kulinarnych Pań z KGW oraz pomysłowości w tworzeniu zaskakującej potrawy wielkanocnej. Zaprezentowane niezwykle różnorodne potrawy oceniało jury, do którego zaproszono Kubę Korczaka, znanego i cenionego eksperta i promotora produktów regionalnych, wykładowcę akademii kulinarnych na terenie całego kraju, inicjatora akcji „POLSKA SMAKUJE". Skład jury uzupełnili: Genowefa Rutz, skarbnik Gminy Gniewino, Waldemar Szczypior, dyrektor CKSTiB oraz przedstawicielki KGW biorących udział w konkursie.

Jury miało niełatwe zadanie, gdyż przygotowane na konkurs potrawy smakowały wyśmienicie a ich wygląd wręcz zaskakiwał pomysłowością, co widać na załączonych zdjęciach. Ostatecznie zadecydowano, że nagrodę za jakość i pomysłowość potraw otrzyma KGW z Kostkowa zaś za najpiękniej przystrojony świąteczny stół KGW z Rybna.

Dodatkową atrakcją konkursu był wykład Kuby Korczaka połączony z pokazem przygotowania nietypowego zestawu dań w postaci żurku, sałatki i potrawy z indyka.

(MOD)

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   18 °C
Ciśnienie:   999 hPa
Wiatr:   4 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji