Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[07-05-2019] Z WIZYTĄ W SŁUPSKU

 

Młodzi artyści z gniewińskiego Studia Artystycznego dla Młodych Talentów ŻAR odwiedzili Liceum Plastyczne im. St. I. Witkiewicza w Słupsku.

 

 

27 kwietnia br.  czworo młodych artystów -  Marta Mallek, Julia Patok, Amelia Korth i Kamil Wiszniewski - ze Studia Artystycznego dla Młodych Talentów ŻAR wraz z opiekunem Jackiem Gorzawskim udali się do Słupska, gdzie uczestniczyli w dniach otwartych Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza. Podczas wizyty mieli okazję zwiedzić szkołę, zapoznać się z jej ofertą oświatową, a także obejrzeć prace plastycznie uczniów Liceum i nawiązać z nimi osobiste kontakty. Było to tym cenniejsze, że młodzi plastycy z Gniewina kończą w tym roku naukę w gimnazjum i dzięki tej wizycie mieli okazję podjąć decyzję co do kierunku dalszego kształcenia.

- Okazało się po wizycie - mówi Jacek Gorzawski - że trzy uzdolnione nasze młode koleżanki: Marta, Amelia i Julia, zdecydowały się 25 maja zdawać egzamin wstępny do tego Liceum. Życzmy im powodzenia i szczęścia, bo talentu im nie brakuje!

Przypomnijmy, że Studium Artystyczne dla Młodych Talentów ŻAR istnieje od 2014 roku. Zostało założone i prowadzone jest do dzisiaj przez artystę plastyka Jacka Gorzawskiego, który jest także założycielem działającego w Gminie Gniewino od 2014 roku Stowarzyszenia Twórców Niezależnych AMARANT z siedzibą w Mierzynie.  ŻAR w swoich szeregach skupia uzdolnioną plastycznie młodzież z terenu Gminy Gniewino. Na zajęciach odbywających się do tej pory w Centrum Kultury młodzi adepci sztuki poznają różne techniki malarskie, graficzne i rysunkowe. Jak nam zdradził prowadzący zajęcia, główny nacisk kładzie zarówno na pobudzanie i doskonalenie wyobraźni, jak i kształtowanie wrażliwości plastycznej swoich podopiecznych.

W tym roku zarówno Studium Artystyczne dla Młodych Talentów ŻAR jak i Stowarzyszenie Twórców Niezależnych AMARANT, dzięki pro kulturalnej polityce władz Gminy Gniewino, otrzyma nową, przestronną pracownię w nowo powstającym Domu Sołeckim w Czymanowie.

(MOD)

Fot. J. Gorzawski

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   20 °C
Ciśnienie:   997 hPa
Wiatr:   5 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji