Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[30-05-2019] SUKCES NA EGZAMINIE WSTĘPNYM!

 

Z sukcesem zakończyły swój udział w egzaminie wstępnym do Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku trzy utalentowane uczennice z Gminy Gniewino.

 

 

W tym roku chętnych do nauki na wydziale plastycznym prestiżowego Liceum im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku był tak dużo, że koniecznością stało się przeprowadzenie dwóch tur egzaminów wstępnych. Pierwsza odbyła się 25 maja, a druga odbędzie się 14 czerwca. Tym bardziej na uznanie zasługuje fakt, że trzy uczennice z naszej Gminy, kończące w tym roku edukację gimnazjalną, zdecydowały się do nich przystąpić.

I tak w sobotę 25 maja Marta Mallek z Gimnazjum w Kostkowie oraz Julia Patok i Amelia Kortch z Gimnazjum w Gniewinie, przystąpiły do tego pierwszego, ważnego w ich życiu, trwającego od godz. 9,00 do 16,00 egzaminu, obejmującego badanie wrażliwości plastycznej i ćwiczenia praktyczne z zakresu rysunku, malarstwa i kompozycji przestrzennej oraz sprawdzenie w formie ustnej zainteresowań wybraną dziedziną sztuki, zjawiskami kulturalnymi a także wiadomości z zakresu teorii sztuki. Wszystkie trzy młode artystki egzamin zdały z wynikiem zapewniającym im przyjęcie do tej prestiżowej szkoły.

Należy nadmienić, że dziewczyny uczęszczają do Studium Młodych Talentów ŻAR prowadzonego przez artystę plastyka Jacka Gorzawskiego od 2014 r., co z pewnością pomogło im w osiągnięciu pozytywnego wyniku podczas egzaminu. Życzymy im wszelkich sukcesów na dalszej artystycznej drodze! 

Liceum Plastyczne im. St. I. Witkiewicza w Słupsku przeznaczone jest dla absolwentów gimnazjów z uzdolnieniami artystycznymi. Celem kształcenia jest rozwój osobowości twórczej młodzieży uwrażliwionej na piękno, wychowanie estetyczne oraz profesjonalne przygotowanie zawodowe. Nauka trwa 4 lata i daje wykształcenie ogólne w zakresie liceum oraz wykształcenie zawodowe - plastyczne, przygotowuje uczniów do kontynuowania nauki na wyższych uczelniach artystycznych oraz do pracy w zawodach, w których potrzebne są umiejętności plastyczne.

Wszyscy uczniowie w ramach przedmiotów artystycznych realizują zajęcia z historii sztuki, rysunku, malarstwa, rzeźby, podstaw projektowania z uwzględnieniem technik komputerowych i fotografii. Uczniowie wybierają specjalność artystyczną: fotografia artystyczna, projektowanie ubioru lub formy użytkowe - aranżacja przestrzeni, z której przygotowują i bronią pracę dyplomową.

(MOD)

Fot. J. Gorzawski

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   14 °C
Ciśnienie:   1002 hPa
Wiatr:   9 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji