Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[11-06-2019] XXXII BIEG STOLEMÓW ZA NAMI

 

Sobota 1 czerwca w Gniewinie stała pod znakiem sportu i rekreacji. Prawie 700 zawodniczek i zawodników wzięło udział w XXXII BIEGU STOLEMÓW oraz zawodach z cyklu „Małe Kaszuby Biegają”.

 

 

W sobotnie przedpołudnie stadion „Arena Mistrzów" w Gniewinie i jego okolice zaroiły się od uczestników biegów i kibiców dopingujących zawodników.

Jako pierwsi, tuż po godz. 9-tej, wystartowali młodzi uczestnicy startujący w konkurencjach z cyklu „Małe Kaszuby Biegają". Biegi rozgrywane były w kategoriach wiekowych od przedszkolaków do 16-latków na dystansach od 400 (rocznik 2009 i młodsi) do 1200 metrów (roczniki 2004 - 2008). Był też specjalny bieg na dystansie 100  m dla maluchów z przedszkoli i ich opiekunów.

Wśród niemal 250 najmłodszych uczestników tej bardzo popularnej na terenie północnej Polski imprezy bardzo dobrze spisały się młode mieszkanki gminy Gniewino - Zuzanna Oleszek i Laura Kucharczyk z Gniewina, które zajęły II i III miejsce w kategorii wiekowej rocznik 2008 oraz Julka Behrendt - III miejsce w kat. rocznik 2007 i Oliwier Skrzypczyński - II miejsce w kat. wiekowej 2004-2005.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali:

Dziewczęta r. 2011 i młodsze:

1. Marcelina Trela - Żuromino

2. Klaudia Bienias - Szczenurze

3. Emilia Hermann - Szczenurze

Chłopcy r. 2011 i młodsi:

1. Gracjan Keller - Karczemki

2. Mateusz Waleśkiewicz - Szczenurze

3. Adam Klonowski - Trąbki  Wielkie

Dziewczęta r. 2010:

1. Dąbrówka Borowska - Kamienicka Huta

2. Hanna Dramczyk - Lęborsk

3. Julia Posański - Mrzezino

Chłopcy r. 2010:

1. Jacek Lodziński - Szczenurze

2. Adam Dylak - Reda

3. Robert Littwin - Kłosowo

Dziewczęta r. 2009:

1. Kinga Wylęgły - Lipniki Szlacheckie

2. Zuzanna Pobudkiewicz - Szczenurze

3. Amelia Tasior - Szczenurze

Chłopcy r. 2009:

1. Krystian Regliński - Kamienica Szlachecka

2. Kacper Liskowski - Skorzewo

3. Konrad Metera - Nowa Wieś Lęborska

Dziewczęta r. 2008:

1. Maja Kobiella - Studzienice

2. Zuzanna Oleszek - Gniewino

3. Laura Kucharczyk - Gniewino

Chłopcy r, 2008:

1. Jonatan Jażdżewski - Lębork

2. Szymon Lubecki - Będomin

3. Oskar Roda - Lębork

Dziewczęta r. 2007:

1. Paulina Urban - Bojano

2. Róża Rynkiewicz - Bojano

3. Julka Behrendt - Gniewino

Chłopcy r. 2007:

1. Piotr Lokś - Janowo

2. Jakub Dylak - Reda

3. Nikodem Łada - Nowe Polaszki

Dziewczęta r. 2006:

1. Weronika Ślusałek - Gdynia

2. Julita Troka - Skorzewo

3. Natalia Waleśkiewicz - Szczenurze

Chłopcy r. 2006:

1. Mateusz Buśko- Szczenurze

2. Daniel Lidzbarski - Miszewo

3. Artur Przepiórka -Lębork

Dziewczęta r. 2005-2004:

1. Amelia Pobłocka - Skorzewo

2. Maja Glezman - Lębork

3. Anna Trela - Żuromino

Chłopcy r. 2005-2004:

1. Kacper Jaszewski -  Kościerzyna

2. Oliwier Skrzypczyński - Gniewino

3. Domink Kaliszewski - Stężyca

Wszyscy uczestnicy  biegów otrzymali pamiątkowe medale, zaś trójka najlepszych w poszczególnych kategoriach wiekowych puchary a najlepsza szóstka pamiątkowe dyplomy.

Po zmaganiach najmłodszych na starcie głównego „BIEGU STOLEMÓW" stanęły zawodniczki i zawodnicy, którzy ze startu wspólnego na stadionie „ARENA MISTRZÓW" ruszyli na ponad 10-kilometrową trasę wiodącą drogami gminy Gniewino.

Wśród mężczyzn najlepsi okazali się:

1. Łukasz Kujawski - Żukowo

2. Maciej Kwarta - Bolszewo

3. Szymon Gumkowski - Gdańsk

4. Rafał Borzyszkowski - Wielki Klincz

5. Tomasz Bagrowski - Gdańsk

6. Grzegorz Kujawski - Puck

A wśród kobiet:

1. Aleksandra Cichosz - Gdańsk

2. Agnieszka Czoska - Gdańsk

3. Renata Lietz - Krojanty

4. Jolanta Szymańska - Łąski Piec

5. Magdalena Roraf - Celbowo

6. Katarzyna Owczarek - Kosakowo

Sześcioro najlepszych w kategorii generalnej otrzymało puchary i nagrody rzeczowe a wszyscy uczestnicy pamiątkowe medale.

Ponadto w poszczególnych kategoriach wiekowych trójki najlepszych biegaczy otrzymały również puchary. Wśród mężczyzn w kategorii wiekowej 16 -29 lat zwyciężył Bartłomiej Nikrant z Leśniewa, w kat. 30 - 39 lat Wojciech Labudda z Pucka, w kat. 40 - 49 lat Tomasz Kaleta z Goszczyna, w kat. 50 - 59 lat Wiesław Karpiński z Rotmanki, w kat. 60+ Kazimierz Rohda z Wejherowa.

Zaś wśród pań w kat. 16 - 29 lat zwyciężyła Magdalena Kalkowska z Załęża, w kat. 30 - 39 lat Kamila Szulc z Gdyni, w kat. 40 - 49 lat Anna Labuda z Prokowa, w kat. 50 - 59 lat Beata Mydłowska z Kolbud, a w kat. 60+ Lucyna Prasek z Gdyni.

W sumie w BIEGU STOLEMÓW sklasyfikowano 321 zawodniczek i zawodników. Z mieszkańców gminy Gniewino biorących udział w BIEGU STOLEMÓW najlepiej wypadł Kacper Szlonszkiewicz z Rybna, który w kat. wiekowej 16 - 29 lat zajął 11 miejsce.

Nagrody i puchary wręczał Waldemar Szczypior, dyrektor Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Biblioteki w Gniewinie, główny organizator imprezy. Sponsorami „XXXII BIEGU STOLEMÓW" była Gmina Gniewino i Starostwo Powiatowe w Wejherowie.

Dodajmy, że dla najmłodszych przygotowano niespodziankę w postaci placu zabaw, słodkości przygotowanych przez Panie z KGW z gminy Gniewino oraz „wystrzałowe atrakcje"  i grochówka przez „Militarnych" Gniewino. (MOD)

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   30 °C
Ciśnienie:   1009 hPa
Wiatr:   2 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji