Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[28-06-2019] GNIEWIŃSCY EMERYCI W BESKIDACH

 

W dniach od 16 – 20 czerwca 2019 roku emeryci i renciści z Gniewińskiego Koła wybrali się na kolejną wycieczkę w Beskidy. Oto krótka relacja autorstwa Lidii Kłosowskiej, jednej z uczestniczek wycieczki.

 

 

Mówi się: „Kto rano wstaje temu Bozia daje". Więc uczestnicy wycieczki już od pierwszego dnia chętnie wstawali, by zwiedzić zamek w Pszczynie - dawną rezydencję magnacką na Górnym Śląsku powstałą w XI - XII w. o bogatym wyposażeniu komnat. Następnie udaliśmy się do miejsca docelowego wypoczynku tj. pensjonatu „U Foita" w Wiśle.

Pogoda nam sprzyjała. Było ciepło i słonecznie podczas zwiedzania ciekawych zakątków od zapory na Białej, czarnej Wisełce do skoczni im. Adama Małysza. Zobaczyliśmy też rezydencję Prezydenta RP, w Cieszynie kościół ewangelicki, rynek, Wzgórze Zamkowe, wieżę piastowską i przejście piesze na stronę Czeskiego  Cieszyna.

W Szczyrku odwiedziliśmy sanktuarium Matki Boskiej Szczyrkowskiej. Potem przejazd  do góry Żar, z przepięknym widokiem na całe jezioro Żywieckie, Porąbkę i inne okolice Śląska.

Poznaliśmy też wiele innych ciekawostek, jak też innych zakątków naszego kraju. W Muzeum Koronki Koniakowskiej wysłuchaliśmy także ciekawej prelekcji w gwarze góralskiej, opowieści o halach i bacowaniu, wełnie, oscypkach. Natomiast w Muzeum Piwa w Żywcu zwiedzanie połączono z konsumpcją pienistego napoju, co było w sam raz na taki upał.

Po tak udanej wycieczce, aż  trudno było wrócić do domu. Uczestnicy wycieczki bardzo ze sobą się zintegrowali.  Pozostało nam w pamięci wiele ciekawych przeżyć  związanych z kulturą, muzyką  i humorem górali.

Lidia Kłosowska.

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   17 °C
Ciśnienie:   998 hPa
Wiatr:   5 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji