Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[22-08-2019] Wyjątkowy wyjazd dla utalentowanych seniorów

 

Już we wrześniu mieszkańcy naszej gminy pojadą na wyjazd studyjny do Gogolina realizowany w ramach projektu "Sprawny, aktywny, potrzebny - aktywizacja seniorów z gmin wiejskich na rzecz walki z wykluczeniem społecznym".

 

 

 

Wyjazd do Gogolina zaplanowano na 10-11 września 2019 r. Odbędzie się tam m.in. konferencja "Polityka Senioralna w gminach Gogolin, Cekcyn, Gniewino i Dzierżoniów" oraz prezentacje "Seniorzy dla seniorów" i "Młodzi seniorom". Drugiego dnia uczestnicy odwiedzą Dom Spokojnej Starości św. Barbary w Kamionku oraz zwiedzą Kamień Śląski.

Na realizację projektu "Sprawny, aktywny, potrzebny - aktywizacja seniorów z gmin wiejskich na rzecz walki z wykluczeniem społecznym" gmina Dzierżoniów pozyskała środki z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Przedsięwzięcie swoim działaniem obejmuje grupę seniorów z terenu czterech gmin-partnerów projektu. Wszystkie działania realizowane są z partnerami: gminami Gogolin, Cekcyn i Gniewino.

Głównym celem operacji jest aktywizacja mieszkańców obszarów wiejskich na rzecz podejmowania inicjatyw służących włączeniu społecznemu, w szczególności osób starszych zagrożonych wykluczeniem społecznym, poprzez zwiększenie intensywności ich współpracy i integracji oraz poznanie dobrych praktyk wypracowanych przez partnerów projektu w obszarze polityki senioralnej dzięki uczestnictwu w szeregu działań odbywających się na terenie gminy Gogolin z udziałem gmin Dzierżoniów, Gniewino i Cekcyn w okresie od maja do końca października 2019 roku.

Uczestnicy operacji zostaną zaktywizowani na rzecz podejmowania inicjatyw służących włączeniu społecznemu. Jednym z założeń projektu jest również zwiększenie intensywności ich współpracy i integracji.

W ramach operacji wydana zostanie również książka poświęcona polityce senioralnej na terenie gmin-partnerów projektu. W publikacji zaprezentowane zostaną m.in. dobre praktyki gmin na rzecz aktywizacji seniorów oraz oddolne działania podejmowane na rzecz osób starszych. Utalentowani seniorzy będą mieli też możliwość zaprezentowania w publikacji ciekawych pasji i talentów.

 

 

 

 

Odwiedź portal KSOW
Zostań Partnerem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   3 °C
Ciśnienie:   1015 hPa
Wiatr:   6 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji