Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[27-08-2019] STRAŻACKI BIWAK

 

65 dzieci w wieku od 8 do 15 lat w dniach od 1 do 10 sierpnia br. wzięło udział w zorganizowanym przez OSP w Gniewinie szkoleniowo-wypoczynkowym biwaku za „Trzema Koronami”.

 

Zorganizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Gniewinie młodzieżowy szkoleniowo-wypoczynkowy biwak odbył się w dniach 1.08 - 10.08.2019 r. na działce za „Trzema Koronami” w Gniewinie. Udział w nim wzięło 65 dzieci w wieku od 8 do 15 lat podzielonych na 7 drużyn, którymi opiekowali się: Bernard Neubert, Joanna Gąciarz, Kacper Szlonszkiewicz, Dariusz TrederMarcin Kuś, Michał Pieniążek i Marek Ruc.

W trakcie biwaku, którego każdy dzień zaczynał się apelem porannym a kończył wieczornym, dzieci brały udział w wykładach przygotowujących je do egzaminu w tematyce: pierwszej pomocy przedmedycznej, który prowadził Rafał Kamiński, budowy sprzętu  - prowadzili Zygmunt i Krzysztof Treder, taktyki pożarniczej - prowadzili Rafał Czapp i Krystian Treder, musztry pożarniczej – prowadził Arkadiusz Klarecki oraz etyki i kultury pożarniczej, który prowadziła Magdalena Bonk.

Serie wykładów zakończone zostały egzaminami. Do komisji egzaminacyjnej zostali zaproszeni goście, którzy byli przewodniczącymi w poszczególnych częściach egzaminu: ratownik medyczny Krzysztof Balczyński - przewodniczący komisji pierwszej pomocy przedmedycznej, funkcjonariusz Komisariatu Policji w Gniewinie st. asp. Łukasz Krefta - przewodniczący komisji etyki i kultury pożarniczej, funkcjonariusz Straży Granicznej chor. Andrzej Płocke - przewodniczący komisji musztry pożarniczej, naczelnik wydziału operacyjno-szkoleniowego Komendy Powiatowej  PSP w Wejherowie st. kpt. Mirosław Kuraś - przewodniczący komisji taktyki pożarniczej, zastępca Komendanta Powiatowego PSP  w Wejherowie st. bryg. Grzegorz Kmiecik - przewodniczący komisji budowy sprzętu pożarniczego.

Za zdany egzamin uczestnicy otrzymali dyplom uczestnika biwaku szkoleniowo-wypoczynkowego dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz odznaki MDP w stopniu brąz, srebro lub złoto, a także znaczki specjalności dla każdego uczestnika. Spośród uczestników biwaku 6 osób - Daria Wierzchosławska, Weronika Wierzbicka, Mikołaj Pukszta, Oliwia Ladach, Igor Hebel i Bartosz Wyszecki - otrzymało najwyższą odznakę jaką jest „Wzorowy Młody Strażak Gminy Gniewino”,

Oprócz wykładów zostały zorganizowane konkursy wśród uczestników biwaku:

- na najbardziej estetyczny namiot oraz zdyscyplinowany zastęp - wygrała drużyna Nr 3.

- na najlepsze wyniki w wyszkoleniu taktycznym - wygrała drużyna nr 3.

- w marszobiegu połączonym z innymi konkurencjami, który w kategorii dziewcząt i chłopców odbył się na terenie „Militarnych” w Lisewie. W kategorii dziewcząt wygrała drużyna nr 1, w kategorii chłopców drużyna nr 5.

Zwycięskie w poszczególnych konkursach drużyny otrzymały nagrody pamiątkowe.

Oprócz wykładów i konkursów na  dzieci czekała jeszcze atrakcyjna wycieczka do Morskiej Jednostki Rakietowej w Siemirowicach.

Biwak, nad którym nadzór sprawował dyrektor szkoły w Gniewinie Jacek Bagnecki, został zgłoszony do Kuratorium Oświaty w Gdańsku, które w pełni go zaakceptowało.

(MOD)

Fot. Bernard Neubert

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   4 °C
Ciśnienie:   1010 hPa
Wiatr:   5 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji