Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[25-09-2019] OSP NADOLE I RYBNO NA PODIUM

 

W rozegranych w Linii XI Powiatowych Zawodach Sportowo – Pożarniczych druhowie z OSP w Nadolu zajęli II a druhowie z OSP w Rybnie III miejsce w kategorii męskich drużyn pożarniczych.

 

W dniu 14.09.2019 r. na stadionie sportowym w Linii odbyły się  XI Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, w których wzięło udział 12 męskich oraz 3 kobiece drużyny pożarnicze. Zawody rozegrane zostały w 2 konkurencjach:

- sztafeta pożarnicza 7 x 50 m

- pożarnicze ćwiczenie bojowe.

Wśród 12 drużyn męskich były dwie drużyny reprezentujące gminę Gniewino:

Drużyna OSP Nadole w składzie:  Paweł Blaszke, Bartłomiej Kafka, Maciej Kamiński, Rafał Kamiński, Maciej Konstanski, Mariusz Lessnau, Kacper Szykut, Przemysław Wroński, Michał Ziera oraz Paweł Ziera;

Drużyna OSP Rybno w składzie: Paweł Karsznia, Paweł Nurczyński, Stanisław Korth, Mateusz Halmański, Maciej Szela, Paweł Wenta, Wiktor Wenta, Kacper Szlonszkiewicz i Marcel Szlonszkiewicz.

Obie drużyny z Gminy Gniewino zaprezentowały się bardzo dobrze zajmując miejsca na podium. O pechu mogą mówić druhowie z Nadola, którzy od 2013 roku nieprzerwanie przodowali w tych zawodach, a tym razem o niespełna sekundę ulegli rywalom z OSP Luzino, mimo iż w sztafecie pożarniczej byli bezkonkurencyjni.

Oto klasyfikacja końcowa strażackich zmagań:

Kategoria:  Kobiece drużyny pożarnicze:

1.m.  - OSP Orle

2.m. - OSP Bojano

3.m. - OSP Bożepole Wielkie

Kategoria: Męskie drużyny pożarnicze:

1.m. - OSP Luzino

2.m. - OSP Nadole

3.m. - OSP  Rybno

4.m. - OSP Linia

5.m. - OSP Kielno

6.m. - OSP Wejherowo

7.m. - OSP Szemud

8.m. - OSP Gowino

9.m. - OSP Orle

10.m. - OSP Rozłazino

10.m. - OSP Kaczkowo

11.m. - OSP Gościcino

Wszystkie drużyny za zajęte miejsca otrzymały pamiątkowe dyplomy, a za pierwsze miejsca w poszczególnych konkurencjach puchary. Za pierwsze trzy miejsca w klasyfikacji generalnej drużyny otrzymały nagrody pieniężne przeznaczone na zakup sprzętu pożarniczego dla swoich jednostek. 

Dodatkowo podczas zawodów rozegrane zostały dwie konkurencje nie brane pod uwagę w klasyfikacji generalnej:

- ćwiczenie musztry

- drużynowe przeciąganie liny.

W ćwiczeniu musztry udział wzięły wszystkie drużyny, z czego bezbłędnie musztrę wykonali zawodnicy z jednostek OSP Linia, Nadole, Gowino, Orle i Wejherowo.

Konkurencję przeciągania liny rozegrano w dwóch kategoriach: męskich i kobiecych drużyn pożarniczych. W kategorii mężczyzn zwyciężyła drużyna OSP z Szemuda, w kategorii kobiet drużyna OSP z Orla.

Zawody swoją obecnością zaszczycili: Bogusława Engelbrecht - Wójt Gminy Linia,  Andrzej Papke - Kierownik Referatu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa w Wejherowie, Bogusław Suwara - Sekretarz Miasta Wejherowa, dh Mirosław Józefowicz - Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wejherowie oraz Prezesi, Naczelnicy i przedstawiciele władz jednostek OSP z terenu powiatu wejherowskiego.

Zawody odbyły się w miłej sportowej atmosferze, oraz były okazją do spotkania się druhen i druhów z jednostek OSP z całego powiatu wejherowskiego.

(MOD)

Fot. OSP Nadole i OSP Rybno

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   4 °C
Ciśnienie:   1001 hPa
Wiatr:   9 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji