Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[27-09-2019] SENIORZY W GOGOLINIE

 

25-osobowa delegacja z Gminy Gniewino w ramach realizacji projektu „Sprawny, aktywny, potrzebny – aktywizacja seniorów z gmin wiejskich na rzecz walki z wykluczeniem społecznym” udała się do Gogolina, by wziąć udział w dwudniowej konferencji.

 

Dwa dni – 10 i 11 września 2019 r. – to czas intensywnych spotkań, prezentacji i dyskusji ale także wspólna zabawa i integracja… Tak w skrócie wyglądała wizyta seniorów z gmin: Dzierżoniów, Cekcyn i Gniewino w Gogolinie. Spotkania odbywały się w ramach pobytu studyjnego „Polityka Senioralna na terenach wiejskich - modelowe rozwiązania”, który jest częścią ogólnopolskiego projektu „Sprawny, aktywny, potrzebny - aktywizacja seniorów z gmin wiejskich na rzecz walki z wykluczeniem społecznym”. W pierwszym dniu odbyły się prezentacje poszczególnych gmin, a w drugim goście z Polski odwiedzili „Dom Spokojnej starości Św. Barbara” w Kamionku oraz zapoznali się z działalnością Instytutu Naukowo-Badawczego ks. Sebastiana Kneippa i Zespołu Rehabilitacyjno-Wypoczynkowego „Sebastianeum Silesiacum” w Kamieniu Śląskim.

Na uroczystej kolacji przedstawione zostały prezentacje na temat działań oddolnych realizowanych przez organizacje pozarządowe oraz przedsięwzięć wspierających seniorów, których pomysłodawcami są najmłodsi mieszkańcy. Występy artystyczne przygotowały również: Grupa Seniorów „50 lat + Vat” działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie, Gminna Orkiestra Dęta z Gniewina oraz zespoły „Wędrująca Kapela” z Gogolina i „Cisowianie” z Cekcyna.

Zdaniem uczestników wyjazdu, takie spotkania są bezcenne – pozwalają bowiem zaczerpnąć inspiracji dotyczących ciekawych inicjatyw i pasji. Są też doskonałym bodźcem do podjęcia działań na rzecz aktywizacji społecznej szerszej grupy seniorów, którzy na co dzień czują się wykluczeni.

Opr.(MOD)

Fot. A. Miedziak

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   4 °C
Ciśnienie:   1010 hPa
Wiatr:   5 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji