Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[25-10-2019] BITO REKORD GUINESSA W RESUSCYTACJI

 

16 października 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Gniewinie po raz kolejny brali udział w organizowanym przez WOŚP Biciu Rekordu Guinessa w Resuscytacji.

 

W środę 16 października br. w samo południe w całej Polsce przez pół godziny trwała próba pobicia rekordu, w której udział wzięło aż 1.399 instytucji i aż 144. 867 osób!  Wśród nich było 41 uczniów z klas 3a i 3b Szkoły Podstawowej w Gniewinie biorących udział w tej organizowanej od 2013 roku przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy ogólnopolskiej akcji pod nazwą Bicie Rekordu Guinessa w Resuscytacji. Organizatorami szkolnej akcji byli nauczyciele: Iwona Ciechanowska i Krzysztof Balczyński, a do pomocy w przygotowaniach włączyła się również Justyna Wójtowicz.

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa, w skrócie RKO, to zespół czynności stosowanych u poszkodowanego, u którego wystąpiło podejrzenie nagłego zatrzymania krążenia, czyli ustanie czynności serca z utratą świadomości i bezdechem.

16 października to nie przypadkowa data. Tego dnia od 2013 roku, z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji, obchodzony jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Fundacja WOŚP uczestniczy w nim od samego początku.

Próba bicia rekordu jest zatem świetną okazją do wspólnej nauki resuscytacji i podstawowych czynności ratujących życie przez najmłodszych i najstarszych. 

(MOD)

Fot. SP w Gniewinie

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   4 °C
Ciśnienie:   1010 hPa
Wiatr:   5 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji