Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[30-10-2019] GRA TERENOWA

 

W ramach obchodów 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej w piątek 4.10.2019 r. na terenie Gminy Gniewino gościło 9 reprezentacji szkół podstawowych, które stanęły do rywalizacji w grze terenowej.

 

W rywalizacji sportowo- historycznej wzięły udział drużyny: Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Gniewina, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Kostkowa, Szkoły Podstawowej nr 5 z Redy, Szkoły Podstawowej z Żarnowca, Szkoły Podstawowej z Krokowej, Szkoły Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego z Kniewa, Szkoły Podstawowej z Zespołu Kształcenia i Wychowania z Rozłazina, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Łęczyc oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Choczewa.

Gra rozpoczęła się o godz. 9.00 startem sprzed szkoły w Gniewinie, a zakończyła w Muzeum Przedmiotów Historycznych i Zapomnianych w Bychowie. Celem gry było przypomnienie uczniom tragicznych losów Polaków i Kaszubów w momencie wybuchu II wojny światowej oraz eksterminacji ludności Pomorza przeprowadzonej przez niemieckiego okupanta w Lasach Piaśnickich.

Ostatecznie, po zaciętej rywalizacji, najlepsze okazały się drużyny:

I m. - ZSP z Gniewina;

II m. ex aequo - ZSP z Kostkowa i SP z Żarnowca

III m. - ZSP z Choczewa.

Gra została zorganizowana przez Izbę - Fundację Rozwoju Wsi w Bychowie oraz Zespół Szkolno -  Przedszkolny w Gniewinie pod patronatem Wójta Gminy Gniewino, Muzeum Piaśnickiego, Muzeum Ziemi Puckiej, Nadleśnictwa Wejherowa, Leśnictwa Sobieńczyce, Stowarzyszenia Militarni Gniewino oraz Fundacji Imienia Ks. Prof. Włodzimierza Sedlaka.

Taką formą edukacji główni organizatorzy chcieli zintegrować młodzież z różnych szkół, przypomnieć bogatą przeszłość historyczną powiatu i gminy, ważne postacie związane z regionem, umacniać postawy patriotyczne wśród uczniów, pielęgnować tradycje narodowe, rozwijać lokalny patriotyzm oraz zaprezentować przyrodnicze i turystyczne walory Gminy Gniewino.

Opr. (MOD)

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   4 °C
Ciśnienie:   1010 hPa
Wiatr:   5 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji