Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[05-11-2019] UCZNIOWIE Z KOSTKOWA W RUMUNII

 

W trzeciej dekadzie października grupa uczniów z klas VII – VIII ZSP w Kostkowie w ramach programu ERASMUS+ przebywała z pełną atrakcji wizytą w Rumunii.

 

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kostkowie uczestniczy w programie ERASMUS+, który przewiduje szereg atrakcyjnych projektów dla uczestniczących w nim uczniów. Jednym z nich była październikowa wizyta w Rumunii o czym świadczy zamieszczona poniżej krótka relacja trojga z jej uczestników:

„W dniach 20-26.10.2019 r. uczestniczyliśmy w wymianie uczniów w ramach projektu Dialogic revolution realizowanego przez naszą szkołę z programu Erasmus +. Wizyta w Rumunii była dla naszej jedenastki - uczniów klas VII i VIII ZS-P w Kostkowie - pierwszym spotkaniem z tym krajem.
Pobyt w Valenii de Munte rozpoczęliśmy od wizyty w szkole partnerskiej. Rumuńscy koledzy powitali nas chlebem i solą oraz polską piosenką „Szła dzieweczka”. Następnie obejrzeliśmy przedstawienie oparte na miejscowych legendach. Zajęcia w grupach pozwoliły nam lepiej poznać uczniów z Rumunii, Hiszpanii oraz ze Świeradowa-Zdroju.

Podczas wycieczek poznaliśmy najpiękniejsze miejsca w regonie. Najbardziej urzekły nas Stare Miasto w Braszowie, pałac Peles - letnia rezydencja Karola I oraz zamek Bran - nazywany (niesłusznie) zamkiem Drakuli.

Odwiedziliśmy też Bukareszt. W stolicy Rumunii zwiedziliśmy parlament, urocze muzeum wsi oraz centrum miasta wyróżniające się wspaniałą architekturą.

Nie mniej ciekawe były warsztaty kulinarne, podczas których przygotowywaliśmy specjały rumuńskiej kuchni. Jednak największych emocji dostarczył mecz piłki nożnej. Uczniowie z Kostkowa i Świeradowa-Zdroju zmierzyli się ze swoimi starszymi kolegami z Rumunii. Spotkanie zakończyło się remisem 4:4.

Pożegnanie z naszymi rumuńskimi gospodarzami nie było łatwe. Poleciało mnóstwo łez. Rumunia pozostanie w naszych sercach na długo.

Maja Skowronek, Oskar Matlewski, Oliwier Szur.”

Opr. (MOD)

Fot. ZSP w Kostkowie

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   4 °C
Ciśnienie:   1010 hPa
Wiatr:   5 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji