Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[09-12-2019] ZAKOŃCZONO INWESTYCJE DROGOWE

 

Na przełomie października i listopada zostały zakończone realizowane przez Gminę Gniewino dwie inwestycje na gminnych drogach publicznych w Perlinie i Mierzynie.

 

Pierwsza z nich dotyczyła przebudowy drogi gminnej nr 107021G czyli ul. Lipowej w Perlinie. W ramach zadania wykonano na odcinku 1780 m nową nawierzchnię o szerokości 5 m. Ponadto powstały 4 perony przystankowe, trzy przejścia dla pieszych z oznakowaniem aktywnym (tablica na tle fluorestencyjnym), słupy oświetleniowe z oprawą dedykowaną dla przejść dla pieszych oraz odwodniono teren.

Zadanie było kontynuacją inwestycji rozpoczętej w 2017 r. Wtedy to wybudowano prawie 1600 m chodnika wraz ze zjazdami wzdłuż przedmiotowego odcinka drogi oraz przebudowano 5 skrzyżowań.

Na realizację przedsięwzięcia Gmina uzyskała dofinansowanie ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 558.120,00 PLN.

Kolejną zakończoną inwestycją drogową było przedsięwzięcie polegające na modernizacji drogi dojazdowej do gruntów rolnych (gminna droga publiczna nr 107014G Mierzyno – Rukowo). Zakres inwestycji obejmował modernizację 1450 m drogi gminnej z Mierzyna do Rukowa poprzez wykonanie nawierzchni z betonu asfaltowego na szerokości od 3,5 m do 5,5 m oraz utwardzenie kruszywem poboczy na szerokości 0,75 m i zjazdów.

Na to zadanie Gminie Gniewino została udzielona dotacja z Województwa Pomorskiego w kwocie 96.708 zł.

Zrealizowanie powyższych inwestycji poprawi znacznie bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego oraz umożliwi mieszkańcom w bardziej komfortowy sposób przemieszczać się do budynków administracji publicznej, szkoły, ośrodka zdrowia, obiektów sportowych, przystanków autobusowych, czy też zakładów pracy.

Opr. (MOD)

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   17 °C
Ciśnienie:   998 hPa
Wiatr:   5 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji