Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Świadomie o atomie

 

[04-09-2015] PGE EJ 1 przekazała „Energetyczne tornistry” pierwszoklasistom z Choczewa, Gniewina i Krokowej

 

31 sierpnia br. PGE EJ 1 przekazała 85 „Energetycznych tornistrów” dzieciom rozpoczynającym w bieżącym roku szkolnym naukę w pierwszych klasach szkół podstawowych w gminach Choczewo, Gniewino i Krokowa w woj. pomorskim.

 

W przededniu rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016, w ramach wspólnej akcji spółki PGE EJ 1 sp. z o.o. i Fundacji PGE - Energia z Serca, 40 „pierwszaków" z gminy Choczewo, 27 z Krokowej oraz 18 z Gniewina otrzymało tornistry z wyprawką, w skład której wchodzą: piórnik, zeszyty, kredki, farby, pędzle, nożyczki i bloki rysunkowe. Akcję przeprowadzono przy współpracy z Gminnymi Ośrodkami Pomocy Społecznej. Celem „Elektronicznego tornistra" jest  pomoc dzieciom, które rozpoczynają naukę w szkołach podstawowych, a których rodziny znajdują się w trudnej sytuacji materialnej.

 

Tornistry przekazali przedstawiciele spółki PGE EJ 1, która na terenie gmin Choczewo, Gniewino  i Krokowa prowadzi badania lokalizacyjne i środowiskowe, mające na celu wskazanie lokalizacji pierwszej polskiej elektrowni jądrowej.

- Rozpoczęcie edukacji szkolnej to bardzo ważny etap w życiu dzieci. Dzięki akcji „Energetyczny tornister" możemy im w nim towarzyszyć, dzielić ich entuzjazm związany z pójściem do szkoły - mówi Joanna Zając, przedstawicielka PGE EJ 1. Rozumiemy jak ważna jest edukacja i stworzenie dzieciom optymalnych warunków do nauki. Sami prowadzimy wiele działań o charakterze edukacyjnym skierowanych do najmłodszych.  W imieniu PGE EJ 1 i Fundacji PGE - Energia z Serca życzymy wszystkim „pierwszakom" pozytywnej energii i wielu sukcesów w szkole.

 

„Energetyczny tornister" to inicjatywa zapoczątkowana 13 lat temu przez PGE Dystrybucja. W tym roku tornistry trafiły także do dzieci z województw: lubelskiego, lubuskiego, łódzkiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego i świętokrzyskiego.

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   °C
Ciśnienie:   hPa
Wiatr:   m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji