dobre miejsce

Sport

Aktualności Kulturalno-Sportowe

[10-04-2017] WYJAZDOWE ZWYCIĘSTWO

Bezdyskusyjne zwycięstwo odniósł STOLEM Gniewino pokonując w Wyczechach miejscowy SOKÓŁ 4:2 ( 3:0).

Piłkarze STOLEMA Gniewino w sobotnim wyjazdowym spotkaniu z SOKOŁEM Wyczechy nie pozwolili przeciwnikowi przerwać złej passy porażek w wiosennej rundzie rozgrywek i pokonali rywala 4:2 (3:0).

Od początku mecz układał się pod pełną kontrolą gniewińskiej drużyny, która atakowała i dążyła do strzelania bramek. Na listę strzelców kolejno wpisywali się: pierwszą bramkę w 19 minucie zdobył Krzysztof Jezierski z rzutu karnego, w 39 minucie pozyskany przed sezonem z POGONI Lębork Jakub Nowakowski II głową po rzucie rożnym, w 44 minucie Dominik Stencel a po przerwie w 65 minucie po golu Kamila Patelczyka zdobytym po 30-metrowym rajdzie STOLEM prowadził już 4 :0. Przy tak wysokim prowadzeniu trener dokonał w końcówce meczu kilku zmian, dzięki czemu w drużynie zadebiutowali wychowankowie - juniorzy rocznika 2000 - Szymon Maciołek i Przemysław Behrend.

- Jestem zadowolony ze zwycięstwa na trudnym terenie w Wyczechach - powiedział po spotkaniu trener Tomasz Dołotko. - Przegrał tu Jaguar, Gedania, zremisował Gryf Słupsk... Mam jedynie pretensje o dekoncentrację w końcówce meczu, w której straciliśmy dwie bramki, po szkolnych błędach.

Bramki: Jezierski, Nowakowski II, Stencel i Patelczyk

Skład STOLEMA: Dąbrowny, Jezierski. Nowakowski II, Kankowski, Zabłotni (60' Świtała), Sobczyński, Klarecki, Patelczyk (78' Kostuch), Koszałka (85' Behrend), Stencel (80' Maciołek), Nowakowski.

Po 22 rozegranych spotkaniach STOLEM z dorobkiem 31 pkt. (8 zwycięstw, 7 remisów i 7 porażek, bramki 28:29) zajmuje 10 lokatę. Jego kolejnym rywalem będzie zajmujący 11 lokatę ORKAN MKS Rumia, z którym w rundzie jesiennej 10 września zremisował 0:0 na boisku w Rumii. Spotkanie odbędzie się w środę 12 kwietnia o godz. 20,00 przy sztucznym oświetleniu. Zapraszamy do kibicowania!