dobre miejsce

Sport

Aktualności Kulturalno-Sportowe

[15-05-2017] REMIS Z CARTUSIĄ

Remisem 1:1 (0:1) zakończyło się rozegrane na stadionie w Gniewinie spotkanie 28 kolejki IV ligi pomiędzy STOLEMEM Gniewino a CARTUSIĄ Kartuzy.

W sobotę o godz.15,00 na stadionie „Arena Mistrzów" spotkały sie w meczu 28 kolejki IV ligi zespoły  STOLEM Gniewino i CARTUSIA Kartuzy. W rundzie wiosennej obie drużyny dotychczas prezentowały się solidnie. Zajmujący 10 lokatę STOLEM w 10 meczach zdobył 14 pkt. a 16 w tabeli CARTUSIA - 15  pkt. Gospodarze teoretycznie zagwarantowali sobie dalszy pobyt w IV lidze, natomiast goście będą walczyli do ostatniej kolejki. Mecz potwierdził, że drużyna CARTUSII  po zimowych wzmocnieniach, m.in. zmianie trenera na znanego na Wybrzeżu i cenionego Mariana Geszke i transfer kilku zawodników, jest solidnym, wymagającym zespołem, który, zwłaszcza w pierwszej połowie, dyktował warunki gry, wygrywając do przerwy 1:0. Po przerwie gospodarze zmobilizowali się, przeprowadzili kilka ciekawych akcji i w 60 minucie wyrównali po akcji Jakubik- Dołotko - Koszałka ustalając wynik meczu.

- Zdobyliśmy punkt po ciężkim meczu z wymagającym rywalem - powiedział po meczu trener Tomasz Dołotko. - Przespaliśmy pierwszą połowę, być może wpływ na przebieg meczu miała pogoda, która rozleniwiła moich zawodników. Jednak w konsekwencji dołożyliśmy kolejny punkt i umocniliśmy się na 10 pozycji w tabeli.

STOLEM - CARTUSIA 1:1 (0:1), bramka Maciej Koszałka, asysta Adam Dołotko

Skład STOLEMA: Olszowiec, Jezierski, Nowakowski (84' Zabłotni), Kankowski, Sobczyński (60' Jakubik), Jeżowski, KLarecki, Patelczyk, Stencel (45' Koszałka), Nowakowski (89' Joachimiak).

W następnej kolejce STOLEM Gniewino wyjeżdża do Gdańska, gdzie w sobotę 20 maja o godz. 17,00 rozegra spotkanie z zajmującym o jedną pozycję wyżej w ligowej tabeli JAGUAREM, który w ostatniej kolejce na wyjeździe przegrał 0:4 z KP Starogard  Gdański, a tydzień wcześniej na własnym boisku uległ GROMOWI Nowy Staw aż 1:7. Liczymy, że STOLEM nie pozwoli przerwać rywalowi tej złej passy.