Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Sport

Aktualności Kulturalno-Sportowe

[19-05-2017] OLA DOMINIK MISTRZYNIĄ!

 

Aleksandra Dominik, uczennica Samorządowego Gimnazjum w Kostkowie, została mistrzynią Powiatu Wejherowskiego w biegu na 600 m.

 

Kolejny sportowy sukces na swoim koncie zanotowała Aleksandra Dominik, która została mistrzynią Powiatu Wejherowskiego w biegu dziewcząt na 600 m. Tytuł zdobyła podczas Mistrzostw Powiatu Wejherowskiego Szkół Gimnazjalnych w Indywidualnej Lekkoatletyce Dziewcząt oraz Chłopców, które 15.05.2017 roku odbyły się na stadionie Centralnego Ośrodka Szkolenia w Cetniewie. Zawody te były eliminacjami do Finału Wojewódzkiej Gimnazjady, który odbędzie się 22.05.2017 roku, tradycyjnie w Słupsku.

15-letnia Ola Dominik, gimnazjalistka z Kostkowa, członkini kadry województwa pomorskiego, wygrała bieg z wynikiem 1,44,02 min. pokonując wicemistrzynię Darię Teska z Gimnazjum nr 1 w Redzie (1.48,45 min.) oraz zdobywczynię III miejsca Karolinę Gaffka z Gimnazjum nr 1 w Wejherowie (1,51,44 min.).

Tym samym Ola reprezentować będzie nasz powiat w Finale Wojewódzkiej Gimnazjady.  Liczymy, że powtórzy sukces z Torunia, gdzie 28 stycznia br. zdobyła tytuł mistrzowski podczas  Halowych Mistrzostw Młodzików Województwa Pomorskiego w Lekkoatletyce w biegu na tym samym dystansie.  

W Mistrzostwach wzięło udział ponad 200 zawodników i zawodniczek z całego powiatu wejherowskiego, co świadczy o dużym zainteresowaniu lekkoatletyką  w naszym powiecie. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki, a dzięki wspaniałemu obiektowi oraz dobrej pogodzie, wielu młodych lekkoatletów uzyskało wartościowe wyniki, a niektórzy poprawili swoje rekordy życiowe.

Na zakończenie zawodów zawodnicy oraz zawodniczki zostały nagrodzone medalami oraz dyplomami, które wręczali: dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie - Andrzej Byczkowski, referent ds. sportu i imprez sportowych w Powiatowym Zespole Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie - Bartłomiej Woźniak oraz trener kadry narodowej w biegach średnich - Zbigniew Rolbiecki

Specjalne podziękowania Centralnemu Ośrodkowi Szkolenia w Cetniewie Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Centralny Ośrodek Szkolenia w Cetniewie, któremu należą się specjalne podziękowania za udostępnienie tak wspaniałego obiektu na powiatowe zawody.

(MOD)

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   °C
Ciśnienie:   hPa
Wiatr:   m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji