dobre miejsce

Sport

Aktualności Kulturalno-Sportowe

[22-05-2017] REMIS W TRUDNYM MECZU

Remisem 1:1 (1:1) zakończyło się trudne wyjazdowe spotkanie STOLEMA Gniewino z JAGUAREM Gdańsk.

Bez kilku podstawowych zawodników (Patelczyka, Dołotki, Styna, Joachimiaka i Świtały) drużyna seniorów STOLEMA pojechała na mecz do Gdańska. Zespół gospodarzy przystąpił do meczu zmotywowany i żądny wygranej. W drużynie JAGUARA, po kilku słabych ostatnio występach, zmieniono trenera. Nowym szkoleniowcem został Marek Szutowicz, do niedawna trener odpowiedzialny za przygotowanie motoryczne pierwszego zespołu LECHII Gdańsk.

W pierwszej połowie przewagę posiadali gospodarze, którzy stworzyli trzy dogodne sytuacje bramkowe, ale wykorzystali tylko jedną. Tuż przed końcem pierwszej połowy STOLEM odpowiedział jedną bramką. Po rzucie rożnym egzekwowanym przez Macieja Koszałkę, szczęśliwym strzelcem gola okazał się Maciej Sobczyński.

W drugiej połowie mecz był wyrównany, gra toczyła się przeważnie w środku boiska. Kontrowersje wzbudziła decyzja sędziego spotkania, który nie podyktował rzutu karnego dla STOLEMA po ewidentnym, zdaniem większości zawodników i trenera gniewińskiej drużyny, ale też niektórych obserwatorów spotkania, faulu na Kamilu Kankowskim.

- Trudny mecz  w trudnych warunkach pogodowych, z wymagającym przeciwnikiem - ocenił spotkanie trener Tomasz Dołotko. - Cenny punkt, który umacnia naszą pozycję w tabeli.  Z Jaguarem w Gdańsku zawsze przegrywaliśmy, dlatego jestem zadowolony z wyniku.

Sobotni mecz został rozegrany przy 30-stopniowym upale, na boisku, którego murawa przypominała raczej betonową łąkę.

JAGUAR Gdańsk - STOLEM Gniewino 1:1 (1:1) bramka dla STOLEMA: Paweł Sobczyński 45 minuta po rzucie rożnym

Skład STOLEMA: Dąbrowny, Jezierski, Nowakowski, Kankowski, Zabłotni, Sobczyński, Klarecki, Jeżowski, Jakubnik ( 60 Stencel), Koszałka , Nowakowski ( 75 Maciołek).

Najbliższe spotkanie STOLEM rozegra w sobotę 27 maja w Gniewinie, a jego rywalem będzie zdecydowany lider ligowej tabeli WIERZYCA Pelplin, która w ostatniej kolejce pokonała u siebie KP Starogard Gdański jedynie 1:0. Początek spotkania o godz. 16,00. Zachęcamy do gorącego dopingu drużyny STOLEMA!