Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Sport

Aktualności Kulturalno-Sportowe

[25-05-2017] PODIUM DLA LEKKOATLETÓW Z KOSTKOWA

 

Młodzi lekkoatleci z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Kostkowie zajęli III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Szkół Podstawowych w Czwórboju Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców.

 

W dniach 17 - 18.05.2017 r. na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Podstawowych w Czwórboju Lekkoatletycznym Dziewcząt oraz Chłopców, na który składały się konkurencje: bieg na 60 metrów, rzut piłeczką palantową, skok w dal oraz bieg na 1000 metrów, a w przypadku dziewcząt 600 metrów.

Dobrze zaprezentowali się młodzi lekkoatleci z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Kostkowie, którzy w konkurencji chłopców z wynikiem 698 pkt. wywalczyli wysokie III miejsce. W drużynie chłopców z SZS w Kostkowie wystąpili: Maciej Styn, Jakub Styn, Dawid Domarus, Kacper Miszka, Adam Mallek, Oskar Matlewski, a ich opiekunami byli nauczyciele: Jacek Stawiasz i Maciej Kropidłowski.

Nieco gorzej powiodło się drużynie dziewcząt, która zajęła 5 miejsce.

Zwycięzcami zostały: w kategorii chłopców Szkoła Podstawowa nr 6 z Rumi, natomiast w zmaganiach dziewcząt najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa w Luzinie. Obie drużyny będą reprezentować nasz powiat w Finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Czwórboju Lekkoatletycznym, który odbędzie się 25.05.2017 roku w Chojnicach.

W rywalizacji wzięło udział ponad 70 zawodników i zawodniczek z powiatu wejherowskiego, a

poziom sportowy zmagań był bardzo wyrównany i przysporzył uczestnikom mnóstwo pozytywnych emocji oraz wrażeń.

Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone medalami i dyplomami, które w imieniu organizatorów wręczali: Jarosław Mamrot z MOSiR w Rumi oraz Bartłomiej Woźniak z PZPOW w Wejherowie. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi.

(MOD)

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   °C
Ciśnienie:   hPa
Wiatr:   m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji