dobre miejsce

Sport

Aktualności Kulturalno-Sportowe

[07-08-2017] STOLEM ZACZĄŁ SEZON OD ZWYCIĘSTWA!

Niespodziewane zwycięstwo w wyjazdowym meczu z GROMEM odniósł na inaugurację nowego sezonu gniewiński STOLEM pokonując rywala 1:0 po bramce zdobytej w 82 minucie spotkania.

Dużą i niespodziewaną radość zafundowali swoim kibicom zawodnicy STOLEMA Gniewino, którzy w sobotę 5 sierpnia, w spotkaniu inaugurującym nowy sezon rozgrywek IV ligi, na stadionie w Nowym Stawie pokonali faworyzowanego GROMA 1:0.

GROM, powszechnie uznawany za jednego z głównych kandydatów do awansu do III ligi, jedynie w pierwszym kwadransie dyktował warunki gry. Później, a zwłaszcza w drugiej połowie meczu, zawodnicy STOLEMA zdominowali rywala, czego ukoronowaniem była bramka zdobyta przez Pawła Sobczyńskiego, po akcji Jakuba Nowakowskiego w 82 minucie meczu, jak się okazało, na wagę 3 punktów.

- Wynik cieszy tym bardziej, że osiągnięty po dobrej, męskiej grze - podsumował spotkanie Tomasz Dołotko, trener STOLEMA. - Na pewno sprawiliśmy dużą niespodziankę. GROM Nowy Staw, ze względu na budżet i skład personalny, to jeden z trzech głównych kandydatów do awansu do III ligi. Dziękuję zawodnikom za konsekwencję w grze i wolę walki.

Skład STOLEMA: Olszowiec, Jezierski, Lisowski, Świtała (46' Zabłotni), Wańczuk, Jeżowski, Sobczyński, Patok (70' Łaga),Wachowiak, Juśkiewicz (60' Dampc), Nowakowski.

Przypomnijmy, że miniony sezon rozgrywek IV ligi GROM Nowy Staw ukończył na V miejscu zdobywając łącznie 61 pkt., zaś STOLEM na X miejscu z 45 pkt. A jako ciekawostkę dodajmy, że najwyższe zwycięstwo w I kolejce nowego sezonu odniósł JAGUAR Gdańsk, który u siebie pokonał SOKOŁA Wyczechy aż 8:1.

Kolejne spotkanie gniewińscy piłkarze rozegrają 12 sierpnia u siebie, a ich przeciwnikiem będzie START Miastko, który w I kolejce zremisował 4:4 z ANIOŁAMI Garczegorze. Początek meczu o godz. 16,30. Zachęcamy do kibicowania, a piłkarzom życzymy kolejnego zwycięstwa!