dobre miejsce

Sport

Aktualności Kulturalno-Sportowe

[13-09-2017] OLA I JULIA ZWYCIĘŻAJĄ W SOMONINIE

Znakomicie zaprezentowały się młode biegaczki z gminy Gniewino odnosząc zwycięstwa w kolejnej edycji „Małe Kaszuby Biegają”, która minionej niedzieli odbyła się w Somoninie.

W niedzielę 10 września br. w Somoninie, gminnej wsi położonej nad Radunią w powiecie kartuskim, odbył się kolejny, VIII etap imprezy „Małe Kaszuby Biegają". Po sukcesach w poprzednim etapie, który tydzień wcześniej odbył się w Bąkowie, Aleksandra Dominik z Kostkowa i Julia Behrendt z Gniewina, spełniły nasze życzenia i zapisały na swym koncie kolejne sukcesy. Obie młode biegaczki stanęły na najwyższym stopniu podium! Ola wygrała bieg na dystansie 1200 m w stawce rocznika 2002-2003, zaś Julia zwyciężyła w biegu na 400 m w roczniku 2007.

Warto dodać, że w swoich dotychczasowych sześciu startach w tegorocznym cyklu „Małe Kaszuby Biegają" Ola Dominik zwyciężała aż pięć razy a raz (w swoim pierwszym starcie) zajęła drugą pozycję, zaś startująca pięciokrotnie Julia Behrendt odniosła 3 zwycięstwa a 2 razy zajęła trzecie miejsce. Tym samym obie zawodniczki, w porównaniu z innymi rywalkami, mają na swoich kontach największą ilość zwycięstw w tegorocznym cyklu!

Teraz przed naszymi biegaczkami krótka przerwa a po niej 10 października ostatni etap biegowego cyklu, który odbędzie się w Przyjaźni koło Żukowa. Mając nadzieję, że obie biegaczki wystartują w Przyjaźni, trzymamy kciuki za finałowy sukces!