dobre miejsce

Sport

Aktualności Kulturalno-Sportowe

[25-09-2017] STOLEM LIDEREM!

Po sobotnim zwycięstwie nad SOKOŁEM Wyczechy STOLEM Gniewino został liderem rozgrywek jesiennej rundy pomorskiej IV ligi.

Nie był to najlepszy mecz STOLEMA, ale zakończył się wysokim zwycięstwem gniewińskich piłkarzy, a co więcej, wyprowadził ich na pozycję lidera ligowej tabeli. Być może sprawiła to ranga przeciwnika, że piłkarze z Gniewina wyszli na murawę nieco rozkojarzeni, bez właściwej koncentracji, przez co w pierwszej połowie mieli nieco problemów z atakiem pozycyjnym. Jednak do przerwy objęli prowadzenie 3:0. Po przerwie goście strzelili gola na 3:1, ale STOLEM odpowiedział czterema kolejnymi trafieniami i zrobiło się 7:1. Niestety, choć nasi piłkarze wyraźnie przewyższali rywala w grze kombinacyjnej, to zbyt niefrasobliwie zachowywali się w obronie, co pozwoliła na zakończenie spotkania gościom strzelić drugiego gola i mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 7:2.

Trzy bramki w tym spotkaniu zawdzięczamy najlepszemu zawodnikowi 25-lecia klubu, Krzysztofowi Jezierskiemu, który popisał się trzema strzałami z dystansu, po których piłka dwukrotnie wpadła do bramki, a w trzecim pomógł jej Paweł Sobczyński zmieniając nieco kierunek lotu piłki.

STOLEM Gniewino - SOKÓŁ Wyczechy 7:2 (3:0) bramki: Jezierski, Sobczyński - po 2, Dampc, Łaga, Zabłotni - po 1.

Skład STOLEMA: Olszowiec, Jezierski, Lisowski (46' D. Patelczyk), Kankowski, Wańczuk (75' Świtała), Juśkiewicz (46' Zabłotni), Dampc (75' Jakubik), Sobczyński, Jeżowski, Łaga, Klarecki.

Po 9 kolejkach będący nadal bez porażki  STOLEM z dorobkiem 21 pkt. (6 zwycięstw, 3 remisy, bramki 26-12) niespodziewanie przewodzi ligowej tabeli. Taki sam dorobek punktowy ma także znajdujący się na 2 pozycji GROM Nowy Staw, który w tej kolejce pokonał u siebie 3:1 GKS Kolbudy oraz zajmująca 3 lokatę RADUNIA Stężyca, która na wyjeździe wygrała 4:0 ze STARTEM Miastko. Niedawny lider - POGOŃ Lębork - zaledwie zremisowała u siebie 2:2 z KASZUBIĄ Kościerzyna i z dorobkiem 18 pkt. zajmuje 4 miejsce (dodajmy jednak, że ma zaległy, przeniesiony na 25 listopada  mecz z SOKOŁEM Wyczechy).

Kolejne spotkanie STOLEM rozegra na wyjeździe w Rumi, a jego rywalem będzie zajmujący 13 lokatę zespół miejscowego ORKANA, z którym w ubiegłym sezonie STOLEM  zremisował na wyjeździe 0:0 a u siebie, w rundzie wiosennej, wygrał 3:0. Początek spotkania w sobotę 30 września o godz. 16,00.

Przed gniewińskimi piłkarzami jeszcze kilka trudnych spotkań z zespołami z czołówki tabeli. M.in. 21 października STOLEM podejmie RADUNIĘ Stężyca, 4 listopada JAGUARA Gdańsk, a na koniec sezonu - 18 listopada - WIKĘD Luzino. Mamy nadzieję, że bilans tych spotkań okaże się korzystny dla naszych zawodników!

Dodajmy jeszcze, że w środę STOLEM w Pucharze Polski wygrał w Redzie z ORLĘTAMI 5:1 (bramki: Juśkiewicz-2, Łaga, Dampc, D. Patelczyk).