dobre miejsce

Sport

Aktualności Kulturalno-Sportowe

[02-10-2017] NADAL BEZ PORAŻKI

Pokonując 2:1 w wyjazdowym spotkaniu MKS ORKAN Rumia STOLEM Gniewino nadal jest jedną z dwóch drużyn, która w obecnym sezonie nadal nie doznała porażki.

W szóstym wyjazdowym meczu STOLEM Gniewino zmierzył się w Rumi z miejscowym ORKANEM, który nie należy do łatwych przeciwników, choć plasuje się w dolnych rejonach tabeli (13 pozycja).

- Bardzo obawialiśmy się tego meczu - przyznaje trener Tomasz Dołotko.  - Rumia to groźny rywal, walczący, agresywny. Po raz kolejny początek był pechowy dla nas. Przegrywaliśmy już w 3 minucie, gdy po rzucie rożnym straciliśmy bramkę. Szybko jednak odpowiedzieliśmy golem też po rzucie rożnym. W pierwszej połowie stworzyliśmy jeszcze 2 dobre sytuacje, które jednak zmarnowaliśmy.

Druga połowa remisowa, aż do decydującej akcji, w której Janek Zabłotni kapitalnie podał do Michała Dampca, a ten w sytuacji 1 na 1 z ostrego konta idealnie strzelił po długim rogu. W końcówce meczu Rumia przycisnęła, ale wynik już nie uległ zmianie.

Tak więc STOLEM odniósł kolejne wyjazdowe zwycięstwo, zdobywając łącznie w sześciu wyjazdowych meczach 16 pkt. (5 zwycięstw, 1 remis).

MKS ORKAN Rumia - STOLEM Gniewino:  1:2 (1:1), bramki: Sobczyński, Dampc.
Skład STOLEMA: Olszowiec, Jezierski, Lisowski, Kankowski, Świtała, Sobczyński, Klarecki, Jeżowski, Łaga (70' Wańczuk), Dampc, Juśkiewicz (65' Zabłotni)

Po 10 kolejkach STOLEM Gniewino z dorobkiem 24 pkt. (7 zwycięstw, 3 remisy, bramki 28:13) jest liderem ligowej tabeli. Na drugim miejscu z takim samym dorobkiem punktowym znajduje się  GROM Nowy  Staw, którego STOLEM w pierwszej kolejce na jego boisku pokonał 1:0, a trzecią lokatę, także z takim samym dorobkiem punktowym, zajmuje RADUNIA Stężyca, z którą STOLEM spotka się w Gniewinie 21 października o godz. 16,00. W walce o pozycję lidera liczy się jeszcze POGOŃ Lębork, która z dorobkiem 21 pkt. zajmuje 4 miejsce, ale ma „w zapasie" zaległe spotkanie z zajmującym ostatnie miejsce i mającym jak dotąd na koncie komplet porażek SOKOŁEM Wyczechy, które ma rozegrać dopiero25 listopada na swoim boisku.

Kolejne spotkanie STOLEM rozegra w Gniewinie 7 października o godz. 13,00 a jego przeciwnikiem będzie KASZUBIA Kościerzyna, która  w 10 kolejce zremisowała u siebie z ANIOŁAMI Garczegorze 2:2 i aktualnie zajmuje 10 miejsce z dorobkiem 11 pkt. Zapraszamy na stadion do kibicowania gniewińskim piłkarzom!