dobre miejsce

Sport

Aktualności Kulturalno-Sportowe

[06-11-2017] TYLKO REMIS Z JAGUAREM

Tylko remisem 1:1 zakończyło się sobotnie spotkanie STOLEMA Gniewino z JAGUAREM Gdańsk, choć to gniewińscy piłkarze mieli więcej okazji do zdobycia bramek i prowadzili niemal do samego końca meczu.

Po tygodniowej przerwie spowodowanej nierozegraniem meczu w Kolbudach ze względu na fatalny stan boiska (jedna wielka błotnista kałuża), STOLEM Gniewino podjął na stadionie w Gniewinie JAGUARA Gdańsk. Było to spotkanie, w którym STOLEM, niestety, nie wykorzystał okazji, by zdobyć komplet 3 pkt.

Niedługo przed przerwą gniewińscy piłkarze, po celnym strzale Mateusza Wachowiaka z podania 17-letniego juniora Szymona Maciołka, objęli prowadzenie 1:0. I tak było do 80 minuty meczu, kiedy to Krzysztof Jezierski mógł podwyższyć prowadzenie na 2:0, ale, niestety, nie wykorzystał rzutu karnego. Po tym zdarzeniu senny mecz zmienił sie w prawdziwy horror. Chwilę później Jakub Olszowiec obronił we wspaniałym stylu rzut karny. Potem z kolei STOLEM miał dwie stuprocentowe sytuacje, których nie wykorzystał. W rewanżu, tuż przed końcem spotkania, goście otrzymali prezent od sędziego, który podyktował rzut karny i zamiast 2:0 zrobiło się 1:1. I takim wynikiem zakończyło się sobotnie spotkanie. Szkoda...

- Zremisowaliśmy wygrany mecz - powiedział po spotkaniu trener Tomasz Dołotko. - Okazało się raz jeszcze, że nie potrafimy do końca kontrolować wydarzeń na boisku. Oddaliśmy dwa punkty. Jako plus należy odnotować udany występ Szymona Maciołka, 17-letniego juniora, wychowanka STOLEMA Gniewino.

STOLEM - JAGUAR 1:1 (1:0), bramka Mateusz Wachowiak, asysta Szymon Maciołek.

Skład STOLEMA: Olszowiec, Jezierski, Lisowski, Wańczuk, Kankowski, Klarecki, Sobczyński, Jeżowski, Dampc, Maciołek (46' Łaga), Wachowiak.

Po 15 kolejkach STOLEM Gniewino z dorobkiem 28 pkt. (8 zwycięstw, 4 remisy i 2 porażki, bramki 34-18) zajmuje 5 lokatę w ligowej tabeli.

Tu należy dodać, że STOLEM ma do rozegrania zaległy mecz z GKS Kolbudy, który zaplanowano na 25 listopada br. A przez nim już w najbliższą sobotę 11 listopada o godz. 13,00 wyjazdowe spotkanie z zajmującą 12 lokatę drużyną POWIŚLE Dzierzgoń, z którą w ubiegłym sezonie u siebie zremisował 1:1 a na wyjeździe poniósł nieznaczną porażkę 0:1. Mamy nadzieję, że tym razem uda się naszym piłkarzom zrewanżować rywalowi z Dzierzgonia. I za to trzymamy kciuki!