dobre miejsce

Sport

Aktualności Kulturalno-Sportowe

[13-11-2017] REMIS Z POWIŚLEM

Remisem 1:1 zakończyło się wyjazdowe spotkanie KS STOLEMA Gniewino z POWIŚLEM Dzierzgoń w XVI kolejce IV ligi.

Jak wiadomo, w minionym sezonie POWIŚLE nie było łatwym przeciwnikiem gniewińskich piłkarzy, tym bardziej, że podrażnieni gospodarze, po kompromitującej ubiegłotygodniowej porażce 0:5 z ANIOŁAMI Garczegorze, za wszelką cenę chcieli się zrehabilitować w oczach swoich kibiców. Dlatego od pierwszej minuty meczu walczyli ofiarnie o każdy metr boiska, o każdą piłkę, czym zaskoczyli drużynę gości i uwieńczyli strzeleniem gola w doliczonym czasie gry w pierwszej połowie meczu. Co prawda STOLEM także stwarzał sytuacje bramkowe, ale nie potrafił ich sfinalizować. Bardzo dobrze w bramce spisywał się Jakub Olszowiec, wielokrotnie broniąc niebezpieczne strzały gospodarzy.  W końcówce meczu STOLEM przystąpił do zmasowanych ataków, co  w 83 minucie przyniosło wyrównującą bramkę po strzale Daniela Lisowskiego z podania Pawła Sobczyńskiego.

- Zdobyliśmy cenny punkt, ale widać już zmęczenie sezonem - stwierdził po meczu trener Tomasz Dołotko. - Nie gramy już tak błyskotliwie jak w pierwszych  kolejkach. Jednak, mimo nie najwyższej formy,  dalej nie jest łatwo z nami wygrać. Zespół skonsolidował się, wzajemnie sie wspiera. W dzisiejszym meczu nie zagraliśmy dobrze, ale potrafiliśmy dążyć do wyrównania, co się udało. Niezależnie od wyników dwóch ostatnich meczów sezon można uznać za bardzo udany.

Po XVI kolejce STOLEM z dorobkiem 29 pkt. bramki 35-19, zajmuje 4 miejsce w ligowej tabeli, ale ma zaległe spotkanie z GKS Kolbudy, które przeniesiono na 25 listopada br.

Liderem tabeli jest GROM Nowy Staw, który zdobył 40 pkt. Tyle samo ma na koncie wicelider RADUNIA Stężyca, która w tej kolejce odniosła u siebie rekordowe zwycięstwo 12:0 nad zajmującym ostatnią lokatę SOKOŁEM Wyczechy.

POWIŚLE - STOLEM 1:1 (1:0), bramka Daniel Lisowski, asysta Paweł Sobczyński

Skład STOLEMA: Olszowiec, Jezierski (46' Łaga), Lisowski, Wańczuk, Kankowski, Sobczyński, Klarecki, Jeżowski, Dampc (65' Juśkiewicz), Wachowiak, Dawid Patelczyk (75' Zabłotni).

W najbliższą sobotę 18 listopada STOLEM rozegra na stadionie w Gniewinie spotkanie z zajmującym 5 lokatę WIKĘDEM Luzino. Początek meczu o godz. 13,00. Zachęcamy do gorącego dopingu, tym bardziej, że rywal nie należy do najłatwiejszych.