Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Sport

Aktualności Kulturalno-Sportowe

[14-11-2017] UNIHOKEIŚCI Z KOSTKOWA W FINALE!

 

Młodzi unihokeiści z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Kostkowie wywalczyli awans do Finału Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Unihokeju Chłopców wygrywając rywalizację półfinałową bez straty bramki!

 

9 listopada br. w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie odbył się Półfinał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Unihokeju Chłopców. Startowały w nim 4 drużyny, które wywalczyły mistrzostwa swoich powiatów, a więc: SP Nowa Wieś Lęborska (pow. lęborski), SP Tuchlino (pow. kartuski), Gimnazjum Mrzezino (pow. pucki) i SSP Kostkowo (pow. wejherowski).

Zwycięzcą zmagań okazała się drużyna z SSP w Kostkowie, która nie dość, że wygrała wszystkie mecze, to nie straciła ani jednej bramki! I tak podopieczni Marcina Piekuta i Jacka Stawiasza pokonali kolejno: SP Nową Wieś Lęborską i SP Tuchlino po 1:0  a Gimnazjum w Mrzezinie 2:0.

Kolejność półfinału:

1.      SSP w Kostkowie

2.      SP Nowa Wieś Lęborska

3.      Gimnazjum w Mrzezinie

4.      SP w Tuchlinie.

Drużyna SSP w Kostkowie wystąpiła w składzie: Paweł Dudko, Kacper Grzywacz, Tomasz Jędrzeczyk, Patryk Kurpet, Wiktor Lesnau, Maciej Pełkowski, Jakub Pieniążk, Cyprian Schroder, Karol Skoczke, Dawid Styn.

Gratulujemy młodym sportowcom i ich opiekunom, przed którymi Finał Wojewódzki, który rozegrany zostanie już 16 listopada w Prabutach. Liczymy na udany występ i trzymamy kciuki!

Tego samego dnia, również w Zespole Szkół nr 1 w Wejherowie, rozegrano Półfinał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Unihokeju Dziewcząt. Wzięły w nim udział drużyny z trzech szkół, które wygrały rozgrywki na szczeblu powiatów: Gimnazjum w Szymbarku (pow. kartuski), SP w Nowej Wsi Lęborskiej i SSP w Kostkowie. Unihokeistki z Kostkowa, których opiekunką jest Ewa Nowotarska, miały wyraźnego pecha przegrywając 0:1 spotkanie z późniejszymi zwyciężczyniami zmagań, drużyną z Gimnazjum w Szymbarku. Natomiast mecz z drużyną SP z  Nowej Wsi Lęborskiej wygrały wyraźnie pokonując rywalki 3:1. Trzecie spotkanie - Gimnazjum w Szymbarku kontra SP Nowa Wieś Lęborska - zakończyło się remisem 0:0. Tak więc zwycięzcą okazała się drużyna z Szymbarka, która zdobyła 3 pkt. strzelając tylko 1 bramkę!

Kolejność półfinału:

1.      Gimnazjum Publiczne w Szymbarku

2.      SSP w Kostkowie

3.      SP w Nowej Wsi Lęborskiej

Drużyna SSP w Kostkowie wystąpiła w składzie: Oliwia Bujak, Aleksandra Dominik, Joanna Kołodzik, Karolina Matyszewska, Amelia Mudlaff, Oliwia Neubert,  Patrycja Synowiecka, Julia Trzcińska, Oliwia Wieczorek, Barbara Wróblewska, Sabina Wróblewska,  Adriana Zalewska.

Finał Wojewódzki rozegrany zostanie 16 listopada w Gdyni.

Organizatorami obu Półfinałów był Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych oraz Zespół Szkół nr 1 w Wejherowie. Na zakończenie obu Półfinałów zespoły nagrodzone zostały statuetkami i dyplomami, które wręczał Bartłomiej Woźniak, referent ds. sportu i imprez sportowych PZPOW.

(MOD)

Fot. PZPOW w Wejherowie

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   6 °C
Ciśnienie:   1025 hPa
Wiatr:   4 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji