Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Sport

Aktualności Kulturalno-Sportowe

[05-12-2017] SREBRO W FINALE!

 

Po znakomitych występach w mistrzostwach powiatu oraz półfinale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Halowej Piłce Nożnej Wiejskich Szkół Podstawowych uczniowie ze szkoły w Kostkowie w finale wywalczyli srebrny medal.

 

9 szkolnych reprezentacji z województwa pomorskiego spotkało się w Przechlewie, gdzie odbył się finał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Halowej Piłce Nożnej Wiejskich Szkół Podstawowych. W zawodach tych udział wzięli uczniowie Samorządowej Szkoły Podstawowej w Kostkowie, którzy wcześniej w znakomitym stylu wygrali mistrzostwa powiatu wejherowskiego oraz półfinał wojewódzki.

W finale uczestników podzielono na trzy grupy po trzy drużyny. W grupach tych rywalizowano systemem „każdy z każdym". Zwycięzcy tych zmagań utworzyli grupę walczącą o lokaty 1-3, zespoły z drugich miejsc grały o pozycje 4-6, a te, które zajęły trzecie miejsca, toczyły boje o lokaty 7-9.

Drużyna z Kostkowa zdecydowanie wygrała grupę B. Podopieczni Jacka Stawiasza za przeciwników mieli drużynę z SP Subkowy, którą pokonali 6-0 oraz drużynę z SP Straszyn, z którą wygrali 3-1 zajmując I miejsce.

Rywalizacja w grupie walczącej o medale była bardzo wyrównana. W pierwszym spotkaniu zespół SSP Kostkowo wygrał z SP Chwaszczyno 3-1, w drugim zremisował 0:0 z SP Kwakowo. O wszystkim zadecydował trzeci mecz, w którym SP Kwakowo pokonała SP Chwaszczyno 5-0, co automatycznie, ze względu na nieco gorszy stosunek bramek, oznaczało II miejsce dla SSP Kostkowo.

Na pocieszenie dodajmy, że najlepszym strzelcem turnieju został Adrian Waraksa.

Klasyfikacja końcowa miejsc 1-3

1. SP Kwakowo  4 pkt   br 5-0

2. SP Kostkowo 4 pkt   br 3-1

3. SP Chwaszczyno 0 pkt br 1-8

Skład drużyny SSP Kostkowo: Szymon Hebel, Oskar Matlewski, Kamil Styn, Oliwier Szur, Adrian Waraksa, Oliwier Wasilewski, Krzysztof Wierzbicki - opiekun drużyny Jacek Stawiasz.

(MOD)

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   8 °C
Ciśnienie:   1013 hPa
Wiatr:   4 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji