Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Sport

Aktualności Kulturalno-Sportowe

[07-12-2017] KOSTKOWO MISTRZEM FUTSALU

 

Drużyna Samorządowej Szkoły Podstawowej w Kostkowie wygrała Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Futsalu Chłopców i tym samym awansowała do półfinału wojewódzkiego.

 

4 grudnia 2017 r. w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Futsalu Chłopców, będące eliminacją do Półfinału Wojewódzkiego, który odbędzie się w 8.12.2017 roku w Lęborku. W rywalizacji wzięło udział 7 drużyn ze szkół podstawowych powiatu wejherowskiego. Zwycięzcą turnieju została drużyna Samorządowej Szkoły Podstawowej z Kostkowa, która nie przegrała w całym turnieju żadnego meczu!

W fazie grupowej Kostkowo pokonało 3:2 SP nr 2 z Luzina oraz 4:1 SSP z Rumi, by w półfinale pokonać 1:0 SP z Szemuda. W finale rywalem drużyny z Kostkowa była drużyna z SP nr 11 w Wejherowie, która w półfinale dopiero w rzutach karnych pokonała SP nr 2 z Luzina 3:2. Po zaciętym i stojącym na bardzo dobrym poziomie meczu finałowym ostatecznie 3:2 wygrała SSP z Kostkowa, zdobywając tym samym tytuł Mistrza Powiatu i wywalczając awans do półfinału wojewódzkiego.

W meczu o III miejsce SP nr 2 z Luzina pokonała 2:0 SP z Szemuda.

Drużyna SSP w Kostkowie wystąpiła w składzie: Paweł Dudko, Kacper Grzywacz, Tomasz Jędrzeczyk, Wiktor Lesnau, Maciej Pełkowski, Jakub Pieniążk, Dawid Plackowski, Cyprian Schroeder, Dawid Styn, Miłosz Waraksa. Opiekunowie zespołu - Jacek Stawiasz oraz Marcin Piekut.

Ostateczna kolejność zawodów:

I m. - Samorządowa Szkoła Podstawowa w Kostkowie

II m. -  Szkoła Podstawowa  nr 11 w Wejherowie

III m. -  Szkoła Podstawowa nr 2 w Luzinie

IV m. - Szkoła Podstawowa w Szemudzie

V m. -  Salezjańska Szkoła Podstawowa w Rumi

VI m. - Szkoła Podstawowa nr 4 w Redzie

VII m. - Szkoła Podstawowa w Bolszewie

W ocenie organizatorów, którymi byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi, zawody stały na bardzo dobrym poziomie.

Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Andrzej Byczkowski, dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone statuetkami, medalami i dyplomami które wręczał Bartłomiej Woźniak, referent ds. sportu i imprez sportowych w PZPOW w Wejherowie.

(MOD)

Fot. PZPOW w Wejherowie

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   8 °C
Ciśnienie:   1013 hPa
Wiatr:   4 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji