dobre miejsce

Sport

Aktualności Kulturalno-Sportowe

[05-03-2018] MISTRZYNIE POWIATU Z KOSTKOWA

Bardzo dobrze spisali się uczniowie gniewińskich szkół startujący w Powiatowych Igrzyskach Dzieci oraz Młodzieży Szkolnej w Pływaniu Drużynowym Dziewcząt i Chłopców, które odbyły się 26 lutego br. w Rumi. Dziewczęta z SP w Kostkowie zdobyły tytuł mistrzowski, zaś pozostałe drużyny z Kostkowa i Gniewina stanęły na podium.

Ponad 150 zawodniczek i zawodników z powiatu wejherowskiego 26 lutego 2018 r. wzięło udział w Powiatowych Igrzyskach Dzieci oraz Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Pływaniu Drużynowym Dziewcząt i Chłopców, które odbyły się na basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. Zawody były eliminacjami do Półfinałów Wojewódzkich Igrzysk Dzieci oraz Półfinałów Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które odbędą się 2 marca 2018 roku w Lęborku.

Do łącznego wyniku drużyny zaliczał się start sztafety oraz wyścigi indywidualne rozgrywane przez ośmiu zawodników w poszczególnych kategoriach. W kategorii Dzieci zawodnicy startowali w czterech stylach na dystansie 25 m, zaś w kategorii Młodzieży Szkolnej na dystansach 50 m.

Znakomicie w kategorii Dzieci wypadły zawodniczki ze Szkoły Podstawowej w Kostkowie, które, ku zaskoczeniu wszystkich, zdobyły tytuł mistrzowski i prawo reprezentowania powiatu w półfinałach wojewódzkich, a ich starsze koleżanki zajęły III miejsce.

Natomiast wśród chłopców pływacy ze Szkoły Podstawowej w Gniewinie zdobyli tytuły wicemistrzów w obydwu kategoriach wiekowych.

Mistrzowska drużyna dziewcząt z Kostkowa wystąpiła w składzie:  Agata Błaszk, Roksana Borska, Wiktoria Czułnowska, Julia Dutko, Daria Grzywacz, Roksana Królikowska, Amelia Socha, Daria Styn, Martyna Szulc. Opiekun drużyny - Izabela Gondek.

Pozostałe tytuły mistrzowskie zdobyły szkoły z Rumi. Oto lista wyników uzyskanych w poszczególnych kategoriach dziewcząt i  chłopców:

Igrzyska Dzieci:

Dziewczęta:

I miejsce - Szkoła Podstawowa w Kostkowie - 154 pkt

II miejsce - Podstawowa Ekologiczna Szkoła Społeczna w Rumi - 146 pkt

III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 8 w Wejherowie - 128 pkt.

Chłopcy:

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 9 w Rumi - 161 pkt.

II miejsce - Szkoła Podstawowa w Gniewinie- 129 pkt.

III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 11 w Wejherowie - 122 pkt.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Dziewczęta

I miejsce - Szkoła Podstawowa  nr 1 w Rumi - 154 pkt.

II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 8 w Wejherowie - 113 pkt

III miejsce - Szkoła Podstawowa w Kostkowie - 105 pkt.

Chłopcy

I miejsce - Szkoła  Podstawowa  nr 1 w Rumi - 161 pkt.

II miejsce - Szkoła Podstawowa w Gniewinie - 115 pkt.

III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 4 w Redzie- 106 pkt.

Na zakończenie Powiatowych Igrzysk zespoły zostały nagrodzone medalami, statuetkami oraz dyplomami. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi.